Home  /  Stories  /  Je sex podle plánovacího kalendáře málo sexy? Opak je pravdou

Je sex podle plánovacího kalendáře málo sexy? Opak je pravdou

Sex date je víc než jen případný orgasmus, ale příležitost se znovu sblížit.
22.06.2023
Text: Yvonne Dewerne
Foto: Getty Images

Domlouváme si termíny příštího stříhání, dovolené nebo návštěvy přátel. Takto si plánujeme čas a máme přehled o tom, co nás v profesním i soukromém životě čeká. Něco však v našem rozvrhu nemívá místo - sex. Sex a lásku nelze plánovat, říkáte si. Vždyť v pondělí nevíte, jaká bude vaše touha ve čtvrtek večer v 19:30 hodin. Ale také nevíte, jestli budete mít příští týden opravdu náladu jít do kina. Plánovaný sex má podpořit milostný život párů. Je to vůbec možné?

Sex podle plánu

Vytvářet nové a vzrušující milování není vždy snadné, zejména v dlouhodobých vztazích. Nejdřív práce a pak potěšení? Ale mnozí z nás nemají po náročném dni ještě chuť na dovádění v peřinách. Aby však vztah fungoval, je sex jeho součástí. Podle mnoha odborníků je plánovaný sex součástí udržení milostného života navzdory stresujícímu dni.

Láska a vztah: Jak vám může pomoci erotický kalendář

Existuje předpoklad, že k sexu prostě "musí" dojít. Ale pro mnoho lidí to prostě nepřipadá v úvahu. Plánovaný sex má být dokonalým řešením pro všechny, u nichž erotično poněkud opadlo.

Sjednejte si termín

Schůzka má smysl, pokud se časově hodí. Pro sex však musí vyhovovat i po stránce emocionální a psychické. Naplánovat si čas na sex v době, kdy máte před sebou pracovní maraton v kanceláři nebo jste fyzicky těžce pracovali, není příliš dobrý nápad.

Poznačte si datum

Ne, pouhé zapamatování nestačí. Když si termín sexu zařadíte, budete k tomuto datu přistupovat se stejnou prioritou jako k ostatním. Malá barevná značka nebo emoji zdůrazní důležitost a vzrušení.

Sex není jen sex

Rande nemusí znamenat strhávání oblečení z těla. Je totiž o intimitě, o tom, že druhého člověka a společně strávený čas berete vážně. Mobilní telefon zůstává vypnutý a e-maily se nekontrolují. Rande pro orální sex nebo intenzivní mazlení je stejně přitažlivé. Flexibilita je do jisté míry nezbytná. Pokud jste se právě pohádali, nebude se vám do toho tolik chtít.

Dodržujte datum a čas

Pokud se vyskytne naléhavá situace, budiž. Ale sexuální schůzka by se neměla odkládat jen proto, že si chcete udělat rychlý výlet do supermarketu. Rande by se mělo brát vážně, protože jde o vztah.

Zopakujte si vzrušující začátky

V každém začátku je kouzlo. Vzpomeňte si na začátky vztahu. Plánovaly se schůzky a vyvíjelo se úsilí. Přemýšlelo se o tom, co si vezmeme na sebe, co si společně podnikneme, a těšili jsme se na ty schůzky. Napětí se zvyšovalo a vzbuzovalo v nás touhu. Nejlepší podmínky pro erotický večer, protože očekávání bylo důležitou součástí požitku. Při sexu podle plánu se toto kouzlo znovu zopakuje. Samozřejmě, že rozkoš si nemůžete vynutit. Ale někdy chtíč přichází s činem. Proto byste neměli odmítat partnerovy návrhy. A pokud jste tak vystresovaní, že to téměř necítíte, můžete sex jednoduše vnímat jako relaxaci. To neznamená, že byste se měli překonat, ale dát tomu šanci. Orgasmus není deklarovaným cílem. Být spolu by mělo být zábavné, hravé, příležitost být si nablízku - a tak se do vztahu opět vrátí dynamika.

Článek vyšel v originále na Esquire.de

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best