Home  /  Stories  /  Let's talk about outdoor sex, baby!

Let's talk about outdoor sex, baby!

Průvodce zábavou v přírodě (která neskončí za mřížemi). Ilustrační foto: Jen se nenechte chytit, jinak to bude nepříjemné. Dvojice z filmu Decline and Fall of a Bird Watcher (1968) ví, o čem je řeč.
20.03.2023
Text: Leonard Pack
Foto: Courtesy Everett Collection, ddp

Sexuální fantazie a preference už naštěstí nejsou tabuizovaným tématem. Existuje však jedna praktika, která se v kategorii "věcí, o kterých se nemluví", udržela. S tím je nyní konec! Dnes chceme mluvit o sexu v přírodě. Mnozí se mu věnují, mnozí ho chtějí vyzkoušet, ale jen málokdo ví, jak k tomuto tématu skutečně přistupovat. Protože: Nemusíte se přemáhat jen vy osobně. Existují právní překážky, nevhodné lokality a špatná příprava, které mohou sen o venkovním aktu rychle proměnit v noční můru. Naštěstí máte Esquire. Připravili jsme pro vás průvodce, díky kterému se budete chtít vydat za dobrodružstvím!

Sex venku: Na co byste měli myslet předem

Váš sexuální partner touží po sexu pod širým nebem, ale pro vás sex ve volném prostředí nepřipadá v úvahu? Pak to také nedělejte. Sex venku může být příjemnou změnou, ale není to nutnost na seznamu. Jako vždy to vyzkoušejte a buďte zvědaví, to ano, ale co nechcete dělat, to nedělejte. Basta. Proto si dobře rozmyslete, zda je doslovná změna prostředí něco pro vás. Plánování sexu dopředu a promýšlení všeho do detailů je opravdu odrazující, víme. Nicméně se vyplatí mít před sexem venku naplánovány alespoň hrubé klíčové údaje. Kam chcete jet, co k tomu potřebujete a smí se to vůbec? Otázky, jejichž zodpovězení může před (s)experimentem opravdu pomoci - a neuškodí ani libidu. Někdy (a někdy až příliš často) je očekávání tou nejlepší radostí. S naším průvodcem sexem v přírodě jste přinejmenším na dobré cestě!

Sex venku: Tohle je zakázáno, tohle je povoleno

Nejdříve si řekněme něco na rovinu: Sex venku není v Česku v zásadě povolen. Kdyby se sex na veřejnosti odehrával například na místech pietních, kulturně historických zařízení nebo u škol, kde jsou děti, mohlo by jít o trestný čin - výtržnost. Výtržností se rozumí jednání, které hrubým způsobem závažně narušuje veřejný pořádek.

Trestní zákoník č. 40/2009 Sb., § 358 Výtržnictví (1) Kdo se dopustí veřejně nebo na místě veřejnosti přístupném hrubé neslušnosti nebo výtržnosti zejména tím, že napadne jiného, hanobí hrob, historickou nebo kulturní památku, anebo hrubým způsobem ruší přípravu, průběh nebo zakončení organizovaného sportovního utkání, shromáždění nebo obřadu lidí, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.

Pokud by šlo o sex např. v parku, a byly tam přítomny nejméně tři osoby, které toto chování pohoršuje, byl by to přestupek proti veřejnému pořádku (§ 47).  Přestupku se dopustí ten, kdo vzbudí veřejné pohoršení. Za tento přestupek může strážník uložit blokovou pokutu na místě až do výše 5000 Kč. Také je někdy s tímto přestupkovým jednáním spojený další přestupek a tím je rušení nočního klidu. I zde může strážník udělit blokovou pokutu ve stejné výši. Jak lze specifikovat pojem „na veřejnosti“? V zákoně o obcích se v § 34 dočteme, že veřejným prostranstvím jsou všechna náměstí, ulice, tržiště, chodníky, veřejná zeleň, parky a další prostory přístupné každému bez omezení, tedy sloužící obecnému užívání, a to bez ohledu na vlastnictví k tomuto prostoru. Pojmem místo veřejnosti přístupné se tedy rozumí takové místo, kam mají lidé volný přístup.

Sex v přírodě: Tato místa jsou obzvláště vhodná

Ještě jednu věc je důležité objasnit: Sex v přírodě nelze ztotožňovat s exhibicionismem. Koneckonců nejde o to, abyste se ostatním předváděli nahým tělem (pak byste měli problémy), ale o vyzkoušení sexu na neobvyklém místě. A tím neobvyklým myslíme: těžko viditelné. Jistě, k sexu venku patří určité vzrušení. Ale ve vlastním zájmu raději minimalizujte možnost, že vás někdo přistihne. Která místa jsou ale pro venkovní sex skutečně vhodná? Náš tip: odlehlá příroda. Ať už v lese, na horách nebo u (skrytého) jezera - nejzábavnější je to tam, kde nenajdete živou duši. Nejen proto, že jste pak právně na bezpečné straně. Ale také proto, že je to to nejbezstarostnější místo, kde si to můžete užít. Sex v autě je povolen pouze tehdy, pokud jsou okna zatemněná nebo zakrytá a nemůže unikat žádný hluk. Sex na vlakovém záchodě je povolen, pokud nebráníte pravidelnému provozu a zvenčí není nic slyšet (i když České drahy tomu nefandí). Totéž platí pro veřejné toalety. Místa ve městě bychom raději nepoužívali, protože riziko je prostě příliš vysoké. A sex na písečné pláži se také přeceňuje (slyšeli jsme). Zejména v zahraničí byste měli být opatrní: V Itálii nebo Španělsku se sexuální akty u moře trestají mnohem přísněji. Na druhou stranu můžete využít vlastní balkon nebo zahradu - pokud nejsou vidět.

Venkovní sex: co byste rozhodně měli mít s sebou

Přemýšleli jste o tom, jestli na to máte náladu. Vybrali jste si perfektní, těžko viditelné místo. A teď se do toho konečně chcete pustit. Tak se do toho pusťte. Nezapomeňte ale na nejdůležitější pomůcky. Nikdo se nechce jen tak válet v mokré trávě nebo orat lesní půdu na kolenou. V duchu to může být hezká myšlenka. Ve skutečnosti to ale často vypadá jinak. Řešení: Stačí si sbalit piknikovou deku, přihodit ručník a všechny ostatní věci, které k venkovnímu sexu potřebujete. V závislosti na lokalitě se může vyplatit i sprej proti hmyzu, baterka a pytel na odpadky. Takže dost vysvětlování a poučování. Zbytek už necháme na vás. Let the games begin!

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best