Home  /  Stories  /  Live Like Jagger aneb 11 nejdivočejších příběhů Micka Jaggera
Mick Jagger

Live Like Jagger aneb 11 nejdivočejších příběhů Micka Jaggera

Ačkoli to byla pro Jaggera a The Rolling Stones často opravdu jízda, neobešla se bez řady nárazů a neuvěřitelných absurdit. Tyto momenty však rockové hvězdě rozhodně neuškodily, právě naopak. Představují totiž pozůstatek nenahraditelné energie rock 'n' rollu 20. století, která jenom umocnila status legendy. Podívejte se společně s Esquire na některé z nejbláznivějších historek o Micku Jaggerovi.
26.07.2022
Text: Jakub Pástor
Foto: Getty Images

1. 4000 milenek  

Mick Jagger byl znám tím, že měl mnohdy problém udržet své intimní partie v kalhotách a promiskuita byla jeho druhým jménem. Ačkoliv se zdá, že se nadobro usadil se svou současnou partnerkou, baletkou Melanie Hamrick, chvíli mu trvalo, než se svými starými zvyky dokázal přestat.  

S odhalením o šokujícím počtu zpěvákových milenek přišel jeho životopisec Chris Andersen, který uvedl, že se jedná o poněkud skromný odhad. "Mick Jagger se za svůj život vyspal se čtyřmi tisíci ženami a při zpětném pohledu si myslím, že to číslo bylo mnohem vyšší."  

2. Urážka jeho mužnosti  

Keith Richards ve své autobiografii Life z roku 2010 uvedl, že „Jagger má krátký stojan na mikrofon“ a také, že „Marianne Faithfull (expřítelkyně Jaggera) se s jeho malým ptákem moc nebavila. Vím, že má obrovské koule, ale ty tu mezeru nedokážou úplně vyplnit."  

To Jaggera prý rozzuřilo natolik, že požadoval, aby se Richards omluvil, jinak Rolling Stones už nikdy nepojedou na turné. Keith se sice náležitě omluvil, ale přesto žertovně označil Jaggerovo mužství jako "Vaše Veličenstvo".  

Později se naštěstí oba usmířili a v roce 2012 pak zahájili turné 50 & Counting.

3. Koupě sídla pod vlivem LSD  

Většina z nás se alespoň jedenkrát probudila se zdrcujícím pocitem ze včerejšího nočního tahu. Jagger však tento pocit posunul na vyšší úroveň, když se probudil po nočním tripu na LSD a zjistil, že je z něho majitel venkovského sídla v Hampshire.  

Jagger koupil panství v roce 1970 za 55 000 liber od sira Henryho Cardena a ukázalo se, že to byl docela výhodný nákup. Frontman poté zchátralou nemovitost zrenovoval a přeměnil ji na nejmodernější nahrávací studio, kde The Rolling Stones nahráli řadu legendárních skladeb.  

4. Aféra s přítelkyní Donalda Trumpa  

V letech 1991 až 1994 Jagger prožil nepříliš tajný románek s Carlou Bruni. Dalo by se říci, že se Bruni ocitla v milostném rock'n'rollovém mezi Jaggerem a jejím tehdejším partnerem Erikem Claptonem, který údajně prosil Jaggera, aby se k jeho dívce nepřibližoval. To však Jaggera a Bruni nedokázalo zastavit. Jejich téměř tříletá romance znamenala konec jejího vztahu s Claptonem, který však později nahradil románek Bruni s „jistým panem Trumpem“.  

Trump údajně později poznamenal, že Bruni se na Jaggera "zoufale lepila" a nebylo ji pomoci.  

5. Odešel z rande s Angelinou Jolie, aby si užil noc s herečkou Farrah Fawcett

Když bylo Jolie pouhých 23 let, objevila se ve videoklipu Rolling Stones Anyone Seen My Baby? Když natáčení skončilo, Jolie padla frontmanovi kapely do oka. Pozval ji na rande, ale trvalo několik týdnů, než souhlasila. Přestože byla vdaná za Jonnyho Lee Millera, nakonec podlehla a šla s Jaggerem na rande, ale nakonec to byla noc, na kterou by nejraději zapomněla.    

V knize Mick: The Wild Life and Mad Genius of Jagger spisovatel Christopher Andersen tvrdí, že Jagger po herečce „vyjel“.. Později se prý z rande vytratil, aby měl sex na jednu noc s herečkou Farah Fawcett.

6. Aférka s Davidem Bowiem

Christopher Andersen v knize Mick: The Wild Life and Mad Genius of Jagger podrobně popsal také to, jak oba rockeři byli přistiženi Bowieho manželkou Angie, při dovádění v posteli.  

Jaká byla reakce Angie?  

"Dáš si kafe?" Po chvíli se vrátila s kávou a pomerančovým džusem.  

Podle Andersena o Bowieho a Jaggerově poměru vědeli také přátele a rodina. Ava Cherry, doprovodná zpěvačka, která s Jaggerem a Angie nějakou dobu žila, údajně řekla, že „Mick a David byli jeden druhým opravdu posedlí. I když jsem s nimi mnohokrát skončila v posteli, nakonec jsem se na jejich sex jen dívala".  

7. Jednou koupil fotbalový tým  

V roce 1978 se Jagger spojil s Rickem Wakemanem, Peterem Framptonem a Paulem Simonem, aby investovali do fotbalového týmu v americké Philadelphii. Na rozdíl od většiny věcí, které Jagger ve své kariéře udělal, nebyla jeho investice v oblasti sportu příliš úspěšná. Tým Philadelphia Fury vydržel jen tři sezóny, následně byl prodán a přestěhován do Montrealu, kde se přejmenoval na Montreal Manic. Philadelphia Fury byl vzkříšen novými majiteli v roce 2011. Tým však vydržel pouze šest zápasů, než se stáhl z fotbalové ligy.  

8. Jeho drogový dealer byl agent v utajení, který se měl postarat o jeho zatčení

Když policie v roce 1967 vtrhla do domu Keitha Richardse v Západním Sussexu, objevila nepatrné množství LSD, marihuany a heroinu. Přestože zabavených nepovolených látek bylo zanedbatelné množství, vláda chtěla, aby si rockové hvězdy odseděly trest ve vězení.  

Jednalo se o mediální senzaci, ale Jagger strávil ve vězení pouze tři noci a případ nakonec vyšuměl do ztracena. Jak úřady přišly na přítomnost drog na párty ? Inu, vyšlo najevo, že Jaggerův přítel a zároveň jeho dealer David "The Acid King" Sniderman pracoval pro vládu. Kanadský herec byl úřady najat, aby kapelu zlikvidoval, protože byli vnímáni jako hrozba.  

9. Na koncertu jej nahradily opice  

Když Rolling Stones v 60. letech vystupovali texaském San Antoniu, rozhodně nevěděli, jaký trapas je bude čekat. Na pódium totiž vyrazili po vystoupení cvičených opic, které nadchly publikum, zatímco The Stones byli vypískáni a na pódiu je okamžitě opět vystřídali talentovaní primáti.

Ani éterický Jagger si nedokázal získat publikum na svou stranu a musel opustit pódium se staženým ocasem.

10. Pokračoval ve vystoupení, zatímco byl pobodán návštěvník koncertu  

Ačkoli měl být festival Altamon Speedway v severní Kalifornii, jež probíhal v roce 1969 jakýmsi "Woodstockem Západu", zdaleka se z něj však nestal. Když kapela vystupovala z vrtulníku, jeden z fanoušků udeřil Micka Jaggera do obličeje. Jagger se však snažil nezrušit show, částečně ze strachu, co by se stalo, kdyby nevystoupili.  

Po zhruba devadesátiminutovém setu kapela opustila pódium, aniž by věděla, že 18letého fanouška ubodala přidělená ochranka The Hells Angels jen pár metrů od místa, kde hráli. Z důkazů vyplývá, že Meredith Hunter, který byl pod vlivem drog, měl revolver a mířil jím do vzduchu. Bezpečnostní tým se na něj vrhl a ubodal ho k smrti.  

11. Má šílený fitness trénink, který mu pomáhá udržet si kondičku  

Mick Jagger i po sedmdesátce vystupuje se stejnou energii jako ve dvaceti – částečně za to vděčí šílenému tréninkovému režimu. Zpěvák prý během jednoho koncertu urazí na pódiu odhadem 19 kilometrů, a aby si udržel výdrž na tato náročná vystoupení, trénuje pět až šest dní v týdnu. Díky rutinnímu kickboxu, plavání, baletu, józe, pilates, jízdě na kole a běhu dlouhému osm kilometrů denně se tento sedmdesátník stále může pochlubit záviděníhodným tělem.  

Ačkoli byl Jaggerův život dosud hlavně o sexu, drogách, alkoholu a rock'n'rollu, dnes, když mu pomalu táhne na osmdesát, se zpěvák snaží být čistý - s výjimkou alkoholu, který však pije s mírou. Taktéž užívá vitaminy A, B komplex, C, D a E a kombinuje je s olejem z tresčích jater, ženšenem a ginkgo bilobou.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best