Home  /  Stories  /  Na co si dát pozor při prvním análním sexu?

Na co si dát pozor při prvním análním sexu?

Anální sex není jako v pornu. S velkou důvěrou a trpělivostí je ve skutečnosti vše ještě mnohem příjemnější!
23.01.2023
Text: Charlotte Eckardt
Foto: Getty Images

Vzpomínáte si na trapné povídání o sexuální výchově, za které se vaši rodiče styděli skoro víc než vy? Pokud ano, pak se s největší pravděpodobností jednalo pouze o dva pohlavní orgány: penis a vagínu. Skutečnost, že penetrační sex může být nejen vaginální, ale i anální, je v naší společnosti stále velkým tabu.

Anální sex není jako v pornu. S velkou důvěrou a trpělivostí je sex v reálném životě ještě mnohem příjemnější!

Ne nadarmo vyvolalo velký rozruch, když herečka Gwyneth Paltrow poskytla na svém webu Goop několik tipů na to, jak se užít anální sex. Jsou totiž stále vzácné. Znalosti o análním sexu se často omezují jen na porno a homofobní stereotypy. Co je však třeba vzít v úvahu pro to, aby se jednalo o  bezpečný a příjemný zážitek?

Proč vůbec anální sex?

Řitní otvor je jednou z nejvíce erotogenních zón těla. Kromě mnoha funkcí je také jedním ze sexuálních orgánů. Teoreticky může při penetraci dosáhnout orgasmu každý. Obvykle to ale vyžaduje trochu cviku, protože anální styk se od vaginálního dost liší a vyžaduje trochu více přípravy. Ale pokud se vám to podaří a zkusíte to pomalu, může být sex velmi příjemný pro všechny zúčastněné.

Komunikace je základem všeho

Nejdůležitější je, aby oba partneři chtěli anální sex vyzkoušet. Je naprosto v pořádku, že se vám to nelíbí nebo se na to prostě necítíte. A pokud touha vychází pouze z jedné strany, nemá anální sex smysl. Protože abyste si mohli anální sex užít, je uvolnění nevyhnutelné. Pokud to vyzkoušíte jen kvůli jednomu partnerovi, bude sex s největší pravděpodobností bolestivý. Proto spolu mluvte, nevyvíjejte na sebe nátlak a nenechte na sebe tlačit. Proberte všechny obavy a ujistěte se, že oba chcete mít anální sex.

Hurá do sprchy

Není to sice úplná nutnost, ale můžete se díky tomu cítit lépe. Pokud ještě nemáte s análním sexem zkušenosti, často se obáváte, že nebude dostatečně hygienický. Může pomoci, když si předtím zajdete na toaletu, abyste se ujistili, že jsou střeva prázdná. Sprcha nebo koupel nejen čistí, ale má také relaxační účinky.

Pokud si chcete řádně vyčistit střeva, můžete také použít anální sprchu. Je však důležité si uvědomit, že rozhodnutí je zcela individuální a záleží na osobě, která je penetrována! A pokud se něco "pokazí", je to zcela přirozené a každý, kdo se účastní análního styku, s tím musí počítat.

Čas je nad zlato!

Co si rozhodně musíte přinést s sebou, je spousta a spousta času. Aby anální styk nezpůsoboval bolest, musí být vaše tělo uvolněné a musíte být trpěliví. Svěrače jsou trvale napjaté a zajišťují, že nic nevychází a nic nevchází. Otevřou se pouze při tlaku zevnitř. Pokud to uděláte správně, mohou se místo násilného otevírání otevřít samy.

Začněte proto velmi pomalu, například hýčkající masáží v příjemném prostředí. Než do análního otvoru něco zavedete, můžete jej stimulovat zvenčí - například ústy (tzv. rimming) nebo lehkým hlazením. Nezapomeňte ani na genitálie. Při tom je můžete také příjemně uvolnit a potěšit, což je vzrušující a zároveň relaxační.

Při análním sexu neexistuje příliš mnoho lubrikantu

Na rozdíl od pochvy nemá střevo přirozený lubrikační film. Proto je anální oblast velmi suchá. Pokud není řádně zvlhčena, může dojít k protržení a prasklinám. Proto je lubrikant nepostradatelný! Existují speciální anální lubrikanty, zejména silikonové oleje, které pomáhají lépe než lubrikanty na bázi vody. Velké množství lze aplikovat na všechny hračky, prsty, penis, ale i na samotný konečník. Při sexu je také užitečné používat lubrikant opakovaně. Tímto způsobem chráníte sebe i svého partnera před bolestí!

Relaxaci se lze naučit

Jakmile je pasivní část připravena, lze řitní otvor pomalu roztáhnout. Opět je důležité, aby aktivní účastník věnoval pozornost reakci druhé osoby, zeptal se, jak se cítí, a získal souhlas, než přejde k dalšímu kroku. Dalším krokem by nemělo být okamžité zavedení penisu. Měli byste začít s malými hračkami nebo prsty. Na začátku je můžete jen přiložit, a když se konečník uvolní a otevře, automaticky je vcucne.

Může také pomoci, když pasivní účastník používá hračky sám nebo použije svůj vlastní prst. Důležité je postupovat pomalu: Postupujte zvolna a postupně zavádějte hračky nebo prsty hlouběji. Pomáhá také nechat je chvíli odpočívat v klidu. Řitní otvor tak získá čas na uvolnění, další otevření a roztažení. Pak můžete opatrně vložit druhý prst.

Opět: pomalu a znovu a znovu si dávajte pauzy!

První anální sex: málo pohybu, hodně komunikace!

I když se v pornu jde hned na věc, realita je jiná. Když jsou obě strany připraveny zasunout penis, mělo by se to zpočátku dít poměrně pomalu. Jako ochrana před pohlavně přenosnými infekcemi se doporučuje používat kondom. Stejně jako u hraček a prstů by měla být samotná penetrace zpočátku druhořadá. Pohyb v konečníku je sám o sobě silným stimulem a příliš mnoho pohybu může způsobit jeho opětovné stažení.

Především je důležité, abyste spolu hodně mluvili: Jaký je to pocit? Co je obzvláště příjemné? Anální sex nesmí bolet! Pokud se tak stane, měli byste okamžitě přestat. V případě potřeby dělejte přestávky a vyzkoušejte různé polohy, ve kterých se pasivní polovina může lépe uvolnit, protože právě pasivní část je ta, která to má na povel! Která poloha je nejlepší, je zcela individuální. Někdo si rád lehne na břicho a zcela se odevzdá, jinému je příjemnější klečet nahoře a tak mít nad vším stále trochu kontrolu. Pokud se pasivní osoba cítí dobře při penetraci, pocity bývají intenzivnější směrem k břišní stěně. Zde se nachází buď prostata, nebo G-zóna. Anální orgasmus je sice možný, ale často vyžaduje určité zkušenosti a neměl by být cílem. Místo toho by mělo jít o potěšení a o to, aby se pasivní osoba cítila pohodlně a bezpečně.

After-care po jeho skončení

Po análním sexu je velmi důležité vše vyčistit! Střevní bakterie se drží v těle a mohou způsobit infekce - například vést k infekci, pokud se například dostanou do kontaktu se vstupem do močového měchýře. Když se po análním sexu přesunete do vagíny, umyjte si ruce a vyměňte kondom. Po skončení si také promluvte se svým partnerem a ujistěte se, že nikoho nic nebolelo, co bylo obzvlášť příjemné a jaký byl celý zážitek pro vás oba. Dejte si navzájem čas na rozmyšlenou a respektujte své hranice. Pokud budete mít anální sex později znovu, předpokládá se, že jste zkušenější, ale stále byste k němu měli přistupovat stejně opatrně a vždy se ujistit, že je to druhé osobě příjemné!

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best