Home  /  Stories  /  Některé vztahy si zaslouží druhou šanci

Některé vztahy si zaslouží druhou šanci

Podle těchto náznaků poznáte, zda byste měli dát končícímu vztahu ještě jednu šanci.
15.11.2022
Text: Yvonne Dewerne
Foto: Unsplash

V posteli nastává období ticha. Pracovní doba se často protáhne až do pozdních večerních hodin. Společné zájmy nebo koníčky už dlouho neexistují. Místo toho dochází k hádkám, žárlivosti a velké frustraci. Z velké lásky už nic nezbylo, takže rozchod se zdá být logickým krokem. Pároví terapeuti však vědí, že mnoho lidí rozchodu později hluboce lituje. Téměř každý milostný vztah si zaslouží druhou šanci. Aby se láska znovu rozhořela, je někdy zapotřebí několik změn.

Tato znamení vám napoví, zda byste měli dát svému vztahu druhou šanci

Někteří tvrdí, že ohřáté jídlo chutná nejlépe. Jiní říkají, že starou lásku byste neměli znovu zažehnout. Opravdu může plamen lásky náhle zhasnout, když ještě nedávno plápolal jasným plamenem? Můžete to nazvat chytrým nebo opatrným, zbabělým nebo mylným, ale zdaleka ne každý vztah po rozchodu definitivně skončí.

1. Co se navzájem zná, miluje se

Jestli tě někdo dobře zná, tak je to nejspíš ten bývalý, že? Nejste milováni navzdory své zálibě v kýčovitých filmech nebo kousání nehtů, ale možná právě proto. Můžete si být jisti, že ví, co se vám líbí a co ne.

2. Co se někdy rozdělí, může se stále milovat

Ne každý rozchod se odehrává proto, že se už nemilujete. Zvláštní okolnosti, stres nebo nevěra vztah výrazně zatěžují. V určitém okamžiku jste kvůli všem těm hádkám a obavám neviděli jiné východisko. Tyto okolnosti se však mohou změnit, a když se tak stane, dokážete odpustit? Pokud ano, pak by to přece stálo za pokus, ne?

3. Vzácní lidé jsou právě takoví: jedineční a vzácní

Na světě je tolik lidí, a přesto se ne každý z nich dá považovat za potenciálního milujícího člověka. Pokud právě takového člověka ztratíme, je to pro nás bolestivé. Myšlenka na to, že bychom mohli o velkou lásku přijít, nás nutí k tomu, abychom na ní lpěli. Pokud si jeden z nich uvědomí, že rozchod byl špatný, a bude se chtít vrátit, žádná chytrá rčení ani poradci na světě by tomu neměli zabránit. Protože cenné lidi v životě je třeba si udržet. Co nejdéle. Nebo co nejčastěji. V případě potřeby znovu a znovu. Ani přátelské vztahy neprobíhají vždy hladce, nemluvě o vlastní rodině.

4. Náhlé postrádání toho druhého může pomoci

Znáte přísloví: „Chceš-li být oblíbený, buď vzácný“? V překladu to znamená, že to, co nám chybí, čeho se nám nedostává, se nám zdá být mnohem cennější. A někdy je potřeba rozchodu, abychom si uvědomili, že bez druhého člověka nechceme žít.

5. Druhá a poslední šance v lásce

Zní to paradoxně, ale druhá šance může být někdy nezbytným krokem k tomu, abyste si uvědomili, že se musíte nadobro rozejít. Jedině tak konečně naleznete klid od mučivé otázky „co by, kdyby“. V takovém případě může odpověď znít: „Je jasné, že jsme skončili!“. Proto by druhá šance měla být zároveň šancí poslední. Protože třetí, čtvrtá a osmá šance neskrývají větší potenciál pro milostné štěstí, ale nanejvýš potenciál být více zraněn.

Závěr: Druhá láska může být velkým důkazem lásky samotné

Rozchod nemusí znamenat konec všeho. S jasným názorem a ochotou vážně změnit sebe i věci může láska zažít znovuobrození. Druhou šanci lze považovat za největší, nejdůležitější a nejkrásnější důkaz lásky. Protože jím říkáte: „Jsem připraven se s tebou znovu spojit. Věřím ti a spoléhám na tebe.“Je pochopitelné, že někdo nechce tento krok udělat znovu ze strachu, že mu bude znovu ublíženo. Ale o to krásnější je, když si na to dva lidé troufnou.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best