Home  /  Stories  /  Ooooooh ano! Proč by mělo více mužů při sexu prostě vzdychat

Ooooooh ano! Proč by mělo více mužů při sexu prostě vzdychat

Absolutně nevázané sténání při sexu - muži se pořád ještě nedokážou při orgasmu opravdu uvolnit.
16.02.2023
Text: Phillip Köpp
Foto: Getty Images

Esquire říká: Je lepší začít v novém roce jen jednu věc, ale dotáhnout ji do konce. A tentokrát: sténání při sexu. Zejména muži se tomu stále vyhýbají. Všichni zúčastnění z toho však mohou jen získat.

Proč muži odmítají při sexu sténat

Muži mají v podstatě jen velmi málo problémů s tím, že jsou hluční. Mohou například řvát na fotbalovém zápase nebo křičet na všechny strany v klubu. Mohou se hlasitě rozčilovat, když se mluví o kvótách pro ženy nebo když se boří jejich milovaný patriarchát. Když muž mluví, muži jsou všechno, jen ne potichu, a v posilovně je činka obvykle katapultována do vzduchu s hlasitým "Aaaaah".

Ale jakmile se přejde z vertikální do horizontální polohy, muži se náhle velmi ztiší. Sténání při sexu se stále zdá být jaksi jen ženskou záležitostí. Muži ze sebe krátce před orgasmem vydají nanejvýš monotónní chrčení, včetně genetického materiálu, před nímž i po něm je mrtvé ticho. Když se mužům podaří zasténat, je to tak pornografické a přehnané, že nevíte, jestli máte sex, nebo masakrujete medvěda. Alfa samec se nezastaví u postele. Zdá se, že mužům, kteří při sexu sténají, hrozí vyhynutí. Ale proč? "Stereotypně chce mnoho mužů působit chladně, projevovat málo emocí nebo dokonce slabost - sténání je vždy výrazem citů. Sténání však může být i zahanbující. Může jít také jednoduše o zvyk. Muži mají totiž tendenci k většímu svalovému napětí, a proto je těžší se uvolnit," vysvětluje sexuolog Ben Kneubühler.

Jak se sténání mužů stalo trendem na sociálních sítích

Přesto je sténání fenomenální sexuální spouštěč. Co může být víc sexy než chlap, který si je zaprvé tak jistý svou mužností, že je mu úplně jedno, jestli má sténání ženský nebo mužský význam? A zadruhé, chlap, který dokáže sténat naprosto nespoutaně, s potěšením, a dát tak volný průchod všem svým emocím? Pouze vzájemné souznění je ještě žhavější.

Dokonce i na sociální síti TikTok jsou nyní trendy sténající muži. Uživatelé si při představě mužů, kteří při sexu vydávají zvuk, laškovně povzdechnou. A apelují na muže, aby to konečně udělali. Ale co se stane, když muž chce sténat, ale prostě nemůže? "Jednou z možností by byla zkouška na sucho. Zhluboka se nadechněte, nejprve do břicha, ale také tak, aby se vám zvedla hrudní kost. Při výdechu pak uvolněte ramena a krk tak, aby se hrudník ponořil jakoby sám od sebe, tj. netlačte ho ven. Současně silně podpořte výdech břichem až k pánvi. Síla výdechu by měla vycházet zespodu, uvědomění si pánve a pohlaví pomáhá proti strachu a umožňuje uvolnit se," radí Ben Kneubühler. Stejně jako u sexu platí i pro sténání: Praxe dělá mistra. A nikdo by se k tomu neměl cítit nucen: "Teprve když si budete jisti, že dokážete překonat strach ze zasténání, můžete se k tomu odhodlat. Koneckonců existují dobré důvody, proč se držet zpátky. Stejně jako existují dobré důvody, proč se odpoutat," radí odborník na psychoterapii.

A pokud se to nakonec podaří i se sténáním (ne křikem!), zbývá už jen poslední věc, kterou je třeba zvážit: Zavřete okna a případně i dveře. Z vášnivého sténání by měli mít prospěch jen ti, kteří se sexu účastní - ne vaši spolubydlící nebo dokonce celé okolí. Hlasité sténání v době klidu je dokonce obtěžováním hlukem.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best