Home  /  Stories  /  Pánové, je to ve vašich rukou!

Pánové, je to ve vašich rukou!

Masturbace má mnoho výhod, tvrdí australská odborná organizace.
17.02.2023
Text: Yvonne Dewerne
Foto: Esquire

Život je stresující. Deadliny nám dýchají na záda a všechno musí být hotovo rychle. O klidném spánku nemůže být řeč - podle zdravotních pojišťoven trpí nespavostí přibližně 80 procent dotázaných občanů. Možná bychom se měli všichni na chvíli zastavit a uvolnit se. Nebo ještě lépe: možná bychom se měli všichni častěji uvolnit.

Zdravotní úřad Queenslandu zveřejnil na Facebooku výzvu k fyzické sebelásce. Nejde jen o to povzbudit muže a ženy, aby si častěji sami podávali pomocnou ruku. Pod názvem "Give yourself a hand" (Podej si ruku) je cílem přimět lidi, aby o masturbaci mluvili otevřeně a konečně toto téma vyvedli z tabuizované zóny.

10 přínosů masturbace pro zdraví a sexualitu

O masturbaci koluje mnoho mýtů. Teď už by vám mělo být jasné, že nikdo neoslepne, ani že vám nevypadají vlasy, když na sebe vztáhnete ruku. Další fámy však stále přetrvávají. Například, že onanismus má negativní vliv na sexuální touhu nebo dokonce na rozmnožovací schopnost. Ale ve skutečnosti je zdravé a prospěšné se uspokojit. Pokud po tom toužíte, je v pořádku masturbovat i několikrát týdně. Horní hranice pro masturbaci v zásadě neexistuje. Z lékařského hlediska neexistuje žádné vodítko, kdy se stává škodlivým. Je tedy naprosto normální masturbovat každý den nebo několikrát týdně, pokud nemáte pocit, že už to "bez" nemůžete zvládnout. Mimochodem, chlapi masturbují v průměru 4-5krát týdně. A výhody jsou zřejmé.

1. Minimalizace rizika rakoviny

Podle studií mladí muži pravidelnou masturbací dokonce snižují riziko rakoviny prostaty.

2. Hormony štěstí

Masturbace a často i orgasmus uvolňují endorfiny - hormony, které vyvolávají potěšení a pocit pohody. Endorfiny řídí naši reakci na stres, takže nám zlepšují náladu a uklidňují nás. Skvěle tak odbourává stres. Pak už svět vypadá mnohem pohodověji, že?

3. Pozitivita těla

Několik studií prokázalo souvislost mezi masturbací a pozitivním vnímáním těla. Nejen ženy se učí spojovat fyzické reakce s potěšením. Muži jsou také spokojenější s vlastním tělem a získávají lepší sebevědomí.

4. Zaručená relaxace

Bylo prokázáno, že masturbace podporuje lepší spánek, snižuje stres a zvyšuje relaxaci.

5. Nacvičení oddálení orgasmu masturbací

Pomocí techniky start-stop stimulujete penis do bodu, kdy můžete prostě zabránit ejakulaci. Tuto činnost opakujte třikrát až čtyřikrát - a teprve naposledy ji ukončete orgasmem. Díky tomuto cvičení se naučíte ovládat svůj orgasmus i během sexu.

6. Více masturbace = více potěšení

Zejména u mužů může pravidelná masturbace dokonce zvýšit touhu po sexu s partnerkou. Je to proto, že masturbace zvyšuje hladinu testosteronu v těle.

7. Masturbace může zlepšit sex

Důvěrné poznání sebe sama také znamená, že víte, co vás těší a jak je sex nejlepší. Díky tomu je mnohem snazší sdělovat přání v posteli.

8. Procvičíte si výdrž

Muži, kteří se při sexu příliš brzy udělají, mohou posílit svou výdrž při masturbaci. Pravidelná ejakulace navíc prospívá i kvalitě spermií.

9. Díky masturbaci jste fit

Zvýšení hladiny hormonů při masturbaci má mnoho pozitivních účinků. Jedním z nich je tvorba nové svalové hmoty, kterou stimuluje dodatečný testosteron. Masturbace také zvyšuje spotřebu kalorií - v průměru se spálí až 150 kalorií.

10. Zdravé spermie

Ano, sperma se může také zkazit. A to se děje již po třech až čtyřech dnech. Při ejakulaci se tedy zbavujete pouze špatných látek.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best