Home  /  Stories  /  Pokud cestujete do Japonska s tetováním, můžete se dostat do problémů

Pokud cestujete do Japonska s tetováním, můžete se dostat do problémů

Cesta do Japonska s tetováním - citlivé téma i v roce 2023. Na Tiktoku místní obyvatelé i cestovatelé referují o svých zkušenostech a dávají tipy pro návštěvu země.
24.08.2023
Text: Alex Mayer
Foto: Getty Images

Pravděpodobně jste slyšeli, že tetování není v Japonsku všude žádoucí. Odkud se ale bere tato nechuť k oblíbenému zdobení těla a co byste měli mít na paměti, pokud plánujete cestu do Japonska a máte tetování?

Podle Tiktokera rise_japanese-views jsou v Japonsku potetována pouhá tři procenta obyvatel - na rozdíl od USA nebo Velké Británie, kde je to kolem 30 procent. Podle průzkumů má tetování každý čtvrtý člověk ve věku od 16 do 70 let.

Zejména starší lidé se k tetování v Japonsku staví kriticky. Důvody tohoto odmítání jsou historické. Dříve se totiž tetování používalo k označení vězňů a teprve v průběhu 20. století došlo k jeho většímu rozšíření.

@rise_japanese_views Plz follow me for more controversial videos! Check my YouTube from bio too! I’d love to hear your requests! #tattoo #tattoos #japan #japanese #japanlife #risejapaneseviews #jesseogn #takashiifromjapan ♬ original sound - Rise Japanese Views

Proč je však toto téma dodnes kontroverzní a jak si vedou turisté? Japonský tiktoker takashiifromjapan se touto otázkou zabývá a ve svých virálních videích nechává vyjádřit místní obyvatele i cestovatele.

"Mnoho Japonců si tetování stále spojuje se zločinem a jakuzou, domácí mafií, která je známá svým tetováním po celém těle," vysvětluje jeden z místních kolemjdoucích. Odhaduje, že i kdyby došlo ke změně myšlení, bude trvat nejméně dalších 30 let, než bude tetování ve společnosti plně akceptováno.

Turisté tento postoj stále pociťují. Jak vypráví jeden z cestovatelů v jednom z videí na kanálu, ve fitness centru se musí zcela zahalit, ve vlaku se na něj divně dívají a nemá šanci navštívit japonský onsen (horké prameny). Přesto respektuje pravidla země a přizpůsobuje se jim.

Tetování v Japonsku - co byste měli vědět

Japonská agentura pro cestovní ruch Japan Tourism Agency také uznává, že japonská kultura koupání se musí přizpůsobit dnešním změnám. Již v roce 2016 apelovala na koupaliště, aby umožnila vstup potetovaným zahraničním hostům. Pro jistotu je však lepší se předem informovat o pravidlech, která na veřejných plážích, koupalištích a v onsenech platí.

Menší tetování lze překrýt náplastí. Pokud je to příliš pracné nebo je vaše tetování jednoduše příliš velké, můžete si na různých webových stránkách, například tattoofriendlyjp, zjistit, které lázně a onseny tetování povolují.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best