Home  /  Stories  /  Pouze guláš chutná dobře i ohřátý

Pouze guláš chutná dobře i ohřátý

"Winter Coating" je dating fenomén, kterému se bez obav můžete vyhnout.
06.02.2023
Text: Philipp Köpp
Foto: Getty Images

Ano, všichni jsme si někdy krátce pohrávali s myšlenkou zavolat bývalému partnerovi. Ale doufejme, že tomu tak není - alespoň ne v případě, že motivací byla nuda a osamělost. Winter Coating je název nového trendu v seznamování, který znamená právě to: lidé, kteří se znovu spojí s bývalými partnery, aby nemuseli přečkat zimu sami - a pak se na ně na jaře zase vykašlou.

Winter Coating: trend v seznamování, kterého se můžete vyvarovat

Winter Coating pochází z anglického Winter Coat. Protože stejnojmenný seznamovací trend je podobný nošení zimního kabátu: Když se ochladí, vytáhnete opět svůj starý kabát (nebo kabát svého bývalého partnera), a jakmile teplota venku překročí 12 stupňů, vrátíte oba do tmavého kouta. Lidé, kteří provozují Winter Coating, mají na podzim pocit osamělosti, protože lenošení na gauči a celodenní sledování Netflixu ve dvou je často zábavnější a samotné randění je na podzim a v zimě obecně obtížnější. Život už se neodehrává téměř výhradně venku. Je to důvod, proč si takhle zahrávat s city bývalých partnerů? Rétorická otázka, snad je to jasné.

Ve výjimečných případech je Winter Coating jako chodící trend v pořádku

Pokud jsou si obě strany vědomy, že jejich soužití je časově omezené a má datum ukončení životnosti - konkrétně jaro -, může to fungovat. Ale pouze ve výjimečných případech. Protože pravděpodobnost, že se alespoň a nanejvýš jedna osoba v tomto vztahu znovu zamiluje, není zrovna malá. Proto byste si měli být vědomi tohoto rizika. A pokud máte na začátku pochybnosti, zda to může fungovat, je lepší to nechat být.

Dating trend Winter Coat: malá poznámka všem, kteří jsou zimními kabáty

Winter Coating jako seznamovací trend funguje pouze v případě, že existují kabáty, které lze na zimu opět svléknout: tedy bývalí partneři. A tady je pro ně malá výstraha. Pravděpodobně existovaly velmi, velmi dobré důvody, proč vztah nebo Situationship selhal. Kvůli tomu člověku jste si vyplakali oči, bolestně se vám po něm stýskalo, měli jste čerstvě zlomené srdce, možná jste si dokonce úplně zničili sebevědomí. Proč byste tedy měli tuto osobu pustit zpět do svého života? Pokud vás nyní napadají věrohodné důvody, pak by možná bylo třeba nejprve velmi podrobného rozhovoru. Proč vztah ztroskotal, co se pokazilo a jestli jste se vy i on také posunuli dál, nebo byste teď jen pokračovali v tom, co už stejně ztroskotalo? Nedovolte, abyste se k vám chovali jako k zaprášenému zimnímu kabátu. Je dost lidí, pro které jste fešáckým kabátkem na celý rok.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best