Home  /  Stories  /  Proč je opalování análu a genitálií zničehonic tak populární?

Proč je opalování análu a genitálií zničehonic tak populární?

Opalování perinea je trendem TikToku, na který bychom měli raději zapomenout - pokud si ovšem nechcete pořádně popálit své nejintimnější partie.
19.06.2023
Text: Yvonne Dewerne
Foto: Getty Images

Někdy se prostě musíte zeptat sami sebe: Proč?! Už jsem napsala několik článků o opravdu hloupých a pochybných věcech, kterým se říká "trendy". Ale tento dnešní tomu nasadil korunu. Děkuji vám, že jste u toho. Už před dvěma lety kolovalo po sociálních sítích opalování perinea a nyní uživatelé na TikToku tuto praktiku oživili. Odborníci to však důrazně nedoporučují. Všichni známe rčení, že "the sun shines out of your ass" (slunce mu září ze zadku). Ale při opalování perinea má slunce svítit NA váš holý zadek. Přesněji řečeno - na oblast mezi konečníkem a penisem nebo vagínou. Ano, čtete správně.

Opalování perinea - nový trend TikToku

V roce 2019 napsala instagramerka (podle vzoru youtuberka) MetaphysicalMeagan, že si teď opaluje i zadek a joni. Yoni je tantrický termín pro ženské genitálie. A od té doby natahuje své intimní partie směrem ke slunci, čímž zřejmě odstartovala trend, který obletěl nejprve Instagram a nyní opět TikTok. Zdá se však, že všichni imitátoři ženu nepochopili. Netrvalo dlouho a napsala, že nejde o opalování zadku ani o bělení zadní dírky. Jde o staletou tradici, která má svůj původ v taoismu, čínském vidění světa. V taoismu se perineum (místo mezi konečníkem a penisem nebo vagínou. ) neboli Hui Yi nazývá také "brána života a smrti". Mělo by být vnímáno jako jakýsi vstup a výstup, kterým do těla vstupuje a z něj odchází energie zvenčí. Ne, nic z toho jsem si opravdu nevymyslela.

Údajné výhody trendu

Lidé samozřejmě nedělají tyhle nesmysly bezdůvodně a výhody si lze hezky vyfantazírovat. Lidé, kteří přísahají na opalování perinea, například tvrdí, že sluneční energie se dostává přímo k orgánům a posiluje je. Ale nejen to, také kreativita a libido dosahují nových výšin. Člověk mnohem lépe spí a mělo by to mít vliv i na duševní zdraví. Jak to spolu souvisí, není podrobně vysvětleno. Vysvětluje však, jak si udržet zadek na výsluní. Důležité je nevystavovat perineum slunci kratší dobu než 30 sekund a ne déle než pět minut, jinak je procedura neúčinná. Velmi dobře. Opalovací krém samozřejmě také není potřeba. Mimochodem, instagramista Ra of Earth to vidí úplně stejně jako MetaphysicalMeagan, jeho video se jmenuje " Original Perineum Sunning" a bylo shlédnuto více než 100 000krát.

Žádný vědecký důkaz o prospěšnosti, ale spousta otazníků

Samozřejmě netrvalo dlouho a odborníci se ozvali a začali uctívačům slunce doporučovat, aby se na perineu neopalovali. Nejde o vliv meditace a vitaminu D na naši pokožku, obojí je ve skutečnosti opravdu prospěšné pro naše duševní i fyzické zdraví. Ale slunění na tak citlivé části těla bez ochrany nikoliv. Kůže vulvy a konečníku je tenká a normálně se tam slunce také nedostane, takže tato oblast nemá žádný obranný mechanismus, který by se vypořádal s UV zářením. Důsledky: Na kůži genitálií a perianální oblasti se mohou vyskytnout kožní nádory, které postihují i jiné části těla, například melanom, spinocelulární a bazocelulární karcinom. Dermatolog Dustin Portlea, který rovněž provozuje kanál TikTok, zveřejnil, že již odstraňoval rakovinu kůže z análního otvoru: "To nechcete zažít," říká. "Je to klasický příklad lékařských dezinformací na sociálních sítích, které mohou být v některých případech škodlivé nebo nebezpečné." Perineum Sunning už má také jednu oběť z řad celebrit. Herec Josh Brolin, známý z filmu Deadpool, "vyzkoušel tento trend a spálil si zadek", jak sdílel na Instagramu. Teď už to není tak vtipné, že? Existují důvody, proč se slunce této části těla obvykle příliš nedotýká. Nechme to tak.

Článek vyšel v originále na Esquire.de

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best