Home  /  Stories  /  Proč může být sex dokonce lepší, když při něm myslíte na někoho jiného?

Proč může být sex dokonce lepší, když při něm myslíte na někoho jiného?

Připadá vám následující situace povědomá? Vy dva jste se právě převalili přes prostěradlo a děláte tu nejkrásnější věc na světě a teď ležíte vedle sebe. A pak přijde nechvalně známá otázka: "Na co myslíš?". Odpověď na tuto otázku vede buď ke druhému kolu, nebo k pořádné hádce. Myšlenky jsou svobodné a může se stát, že při sexu budete myslet na jinou osobu. Partneři to neradi slyší, protože ve většině případů vnímáme třetí osobu jako hrozbu.
27.03.2023
Text: Yvonne Dewerne
Foto: Getty Images

Myslet během sexu na někoho jiného není nevěra

To, že během sexu myslíte na někoho jiného, neznamená, že svého partnera nemilujete. Mozek je nejdůležitějším sexuálním orgánem ze všech. Přemýšlení o něčem erotickém může podpořit váš milostný život. Je to možnost myslet na praktiky, které by člověk v reálném životě nikdy neprovedl. Mnoho lidí fantazíruje o celebritách nebo sportovcích, ale také o spolupracovnících nebo cizích lidech. K nevěře to má daleko. Přemýšlení o někom jiném během sexu je jednoduchý mentální proces, který vám může pomoci cítit se více vzrušeni. Není důvod vnímat to jako něco negativního nebo tabu. Přesto to někdy odhaluje intimní touhy.

Kino v hlavě může inspirovat k sexu

Pokud si páry nezapnou kino v hlavě a pak myslí na milého číšníka z večeře nebo na ženu v supermarketu, je pravděpodobnější, že budou mít ve vztahu problémy. Alespoň tak to vidí američtí pároví terapeuti. Zejména pro muže, kteří mají problémy s erekcí, nebo pro ženy, které mají problémy s vyvrcholením, má velký smysl myslet při sexu na někoho nebo něco, co vás vzrušuje. Erotický film ve vaší mysli vás zbaví tlaku, že se musíte co nejrychleji nebo nejintenzivněji udělat. Myšlenky vám mohou pomoci si sex více užít. Z dlouhodobého hlediska tak filmy v hlavě udržují váš milostný život v chodu. Tak si ten film pusťte!

Přemýšlení o druhých během sexu: Kdy byste o tom měli mluvit?

Měli byste svému partnerovi říct o svém sexy kině v hlavě? Podle odborníků zní odpověď ne. Pokud jsou scény a myšlenky neúmyslné, zůstávají výjimkou nebo nezpůsobují morální dilema, nechte si je pro sebe a užijte si je. Pokud vás však zábava výrazně omezuje nebo pokud bez žhavých myšlenek nemůžete dosáhnout orgasmu, pak byste si o tom měli promluvit. Protože pak se zdá, že vám něco chybí, a jen když si o tom promluvíte, může se tento problém vyřešit. Nejpozději když u toho myslíte na někoho, ke komu se ve vás rozvíjejí city, měly by se rozeznít poplašné zvony. Čistě sexuální duševní kino, které sviští jako Porsche na dálnici, je naprosto v pořádku. Pokud se však bývalý objevuje pravidelně, měli byste tyto představy v hlavě pečlivě přezkoumat.

Neerotické myšlenky mohou oddálit orgasmus při sexu

Ne vždy vás v myšlenkách pronásledují Heidi Klum nebo Ryan Reynolds. V mnoha případech je to něco naprosto neerotického (zdravíme daňové přiznání!), doufajíc, že oddálí orgasmus. Někteří muži si dokonce vybavují všechny sestavy týmů fotbalové ligy nebo legrační výrazy tváří psů, když se zrovna vykálejí. Vše pro dobrou věc a vlastně i nezištně. V průzkumu mezi tisícovkou mužů každý druhý uvedl, že je při sexu myšlenkami jinde. Jen necelá polovina mužů je skutečně duchem přítomná. Dvacet pět procent mužů stále myslí na práci, každý šestý nedokáže myslet vůbec na nic.

Sebekritické myšlenky během sexu

Nejen ženy jsou si nejisté svým vzhledem. Studie Státní univerzity v Ohiu se na to ptala mužů a vyšlo najevo, že i chlapi si kladou otázku, zda to, co dělají v posteli, půjde tomu druhému dobře a zda to povede k jeho orgasmu. Ano, muži jsou také nejistí, a proto mají při sexu také své sebekritické myšlenky. Alespoň to tvrdí 84 procent mužů. A celých 78 procent také projevuje malou sebedůvěru, pokud jde o jejich vzhled.

Erotické myšlenkové kino během sexu není důvodem k výčitkám svědomí

Existuje tedy jen málo důvodů, proč se cítit provinile, když během sexu myslíte na někoho nebo něco jiného. Pocit viny ztěžuje sex. Je obtížné prožívat rozkoš, chtíč a erotiku. Právě tehdy si otevíráte dveře k problémům. Sexuální fantazie mohou obohatit sexuální život nebo znovu zažehnout vyhaslý plamen. Fantazie při sexu nejsou v žádném případě nemocí, pokud nezpůsobují osobní problémy a pokud se od sebe jako pár nevzdalujete.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best