Home  /  Stories  /  Proč všichni odsuzují vanilla sex?

Proč všichni odsuzují vanilla sex?

Něžné milování - za vanilkový sex se rozhodně nemusíte stydět.
24.03.2023
Text: Philipp Köpp
Foto: Getty Images

Sexuálních trendů je dnes celá řada a většina z nich má i své opodstatnění. Ale jeden z nich, který je vlastně původním principem sexu, totiž takzvaný vanilkový sex, je nyní silně a poněkud nepřesvědčivě kritizován. Podle některých samozvaných odborníků by sex už neměl být něžný a cituplný, ale tvrdý a živočišný. V zásadě je těžké odsuzovat jakékoliv sexuální preference, ale pokud jsou zaměřeny na mladou cílovou skupinu, stává se to opravdu problematickým.

Vanilkový sex: Co to vlastně je?

Tento termín má původ v BDSM scéně a znamená jakýkoli druh sexu, který nezahrnuje BDSM nebo fetiše. Tedy nic s laclem a kůží, bičíky nebo pouty. Prostě sex, o jakém se člověk dozvídá ve škole. A ve skutečnosti tento termín nikdy nebyl myšlen hanlivě. V určitém okamžiku si však někteří sexuální prominenti zřejmě mysleli, že to vědí lépe, a začali označení vanilkový sex používat jako synonymum pro konzervativní a především nudný sex. Sex pro ty, kteří jsou příliš zbabělí na to, aby něco zkusili, kteří nejsou dost experimentální na to, aby šli do něčeho tvrdšího. Takže vanilkový sex je dnes tím, čím býval květinový sex.

Je ale problém, když vanilkový sex kritizujeme zejména prostřednictvím sociálních médií

Zvláště na platformách, jako je TikTok, koluje stále více videí, která naznačují, že vanilkový sex není nic super, nic, co by stálo za to. A to je problematické právě proto, že se na takových platformách pohybuje velmi mladá cílová skupina, která se sexem možná ještě moc nepřišla do styku. A právě této cílové skupině jsou pouštěna videa, která jim říkají, že by měli něžný sex vynechat a raději začít s BDSM, fetiši, skupinovými hrátkami a podobnými drsnějšími praktikami. Což nějak není úplně v pohodě. Poznávání vlastních sexuálních preferencí je proces, pomalý postup, opatrný pokus a omyl - nikdo přece neskáče z desetimetrové věže před první lekcí plavání, nebo ano?

A proč bychom měli přestat odsuzovat veškeré sexuální preference (ano, i vanilkový sex)

V sexu platí jedno všudypřítomné pravidlo: konsenzus. To znamená souhlas všech lidí, kteří se na sexu podílejí - bez ohledu na to, kolik jich je, jakého jsou pohlaví nebo sexuality, pokud jsou dostatečně staří na to, aby mohli mít sex. Pokud všichni souhlasí s tím, co se děje, pak to není něco, do čeho by měli zasahovat lidé zvenčí. Takže pokud se vám BDSM sex líbí: jděte do toho. Pokud rádi začleňujete do svého sexuálního života bičíky a hračky: pusťte se do toho. A pokud chcete mít jen něžný a jemný vanilkový sex: směle do toho! Nikomu nepřísluší posuzovat sexuální život druhých, pokud je vše legální a dobrovolné. Takže: Mějte tolik něžného sexu, kolik chcete a potřebujete.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best