Home  /  Stories  /  Prožívají autosexuální lidé jednoduše nejčistší formu sebelásky?

Prožívají autosexuální lidé jednoduše nejčistší formu sebelásky?

Autosexuální lidé se mají rádi. Ale mnohem víc než to.
18.02.2023
Text: Philipp Köpp
Foto: Getty Images

Zlomené srdce je zatraceně zlé. Někdy dokonce mnohem horší než osoba, kvůli které ji máte. Je to záludné, nepředvídatelné a nezastaví se před ničím. Jaké by to bylo, kdybyste už nikdy nemuseli trpět zlomeným srdcem? Ale ne proto, že byste se zcela zřekli lásky. Ale protože se obejdete bez lidí, kteří ve vás mohou vyvolat nemoc z lásky. Autosexualita popisuje tendenci, kdy se člověk cítí přitahován sám sebou: emocionálně, ale také sexuálně.

Autosexualita: Co to vlastně je?

Termín autosexualita tedy popisuje lidi, kteří mají velmi silné pocity vůči sobě samým. Může to začít tím, že se autosexuální lidé zamilují sami do sebe a cítí skutečné chvění v žaludku, když tráví čas sami se sebou. U autosexuality však samozřejmě hraje roli i sexuální složka. Protože autosexuální lidé jsou také často fyzicky přitahováni sami sebou, takže masturbace je pro ně často non plus ultra.

Stejně jako každá jiná sexualita je i autosexualita dynamický koncept

Bylo by mylné se domnívat, že autosexuální lidé mohou v zásadě milovat pouze sami sebe a mít sex sami se sebou. I mezi autosexuály totiž jistě existují vztahy a tělesnost s jinými lidmi a mezi nimi. Sexualita není nikdy statická a konečná, je dynamická a může se odchylovat od domněle pevných definic. Autosexuální lidé tedy jednoduše touží sami po sobě. Někdy je to výraznější, jindy méně.

Autosexualita může vést k sologamii

Slyšeli jste někdy o sologamii? Terminologie připomíná monogamii a polygamii - a sologamie od nich není tak vzdálená. Sologamní lidé nejen žijí a milují sami sebe, ale také uzavírají manželství. Na první pohled to může znít absurdně, protože jsme od dětství socializováni v kontextu heteronormativních a monogamních manželství. Podle práva může být manželství uzavřeno pouze mezi dvěma osobami. Sologamii nic nebrání, ale tento sňatek nelze právně ověřit. Jiná situace je v zemích, jako je Japonsko, kde dnes existuje celé odvětví sologamie.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best