Home  /  Stories  /  Sbohem, Big Dick Energy!

Sbohem, Big Dick Energy!

Proč bychom měli přestat mluvit o velikosti penisu.
13.02.2023
Text: Charlotte Eckardt
Foto: Getty Images

Peta Davidsona dnes zná téměř každý. Hvězda pořadu Saturday Night Live však ve skutečnosti není známá pro svou komediální tvorbu, ale spíše pro svůj proslulý a známý partnerský život. Byl zasnoubený s Arianou Grande, expřítelem Kaiy Gerber a nyní - poměrně nedávno - s Kim Kardashian. Většina z nich však nedokázala pochopit, co je na Petovi tak zvláštního, že si omotal kolem prstu tolik významných žen. Pak musí mít jednu věc: velký penis.

Na tomto závěru se pravděpodobně shodlo mnoho lidí, a dokonce z něj vznikl skutečný fenomén: Big Dick Energy. Takříkajíc charisma a pevné sebevědomí, které mohou mít jen lidé s velkým penisem. Proč se ale dnes stále bavíme o velikosti penisu, když na sociálních sítích ve stejnou dobu frčí #BodyPositivity?

Proto je Dick Shaming tak problematický

Pete Davidson's Big Dick Energy je jen špičkou ledovce. Pro mnoho lidí začíná problém velikosti penisu v pubertě: Jak velký je ten váš? Jaký je jeho obvod? Je přímý? Samozřejmě, že každý, kdo nedokáže držet krok s "průměrným penisem", je pak terčem posměchu. A to vyvolává - stejně jako u mnoha jiných částí těla - velký tlak a nejistotu. Toto téma se navíc jako červená nit táhne celou popkulturou: Na TikToku frčí písničky jako "Short Dick Man" a v komediích slouží malé penisy nebo problémy s erekcí jako pointa.

Princip hanobení penisu přitom využívá patriarchální myšlenkový vzorec: penis znamená moc a mužnost. Čím větší, tím silnější a mužnější. Pokud je menší nebo ne vždy správně "funguje", oslabuje to jeho nositele. A my - a mnoho mladých lidí - to vidíme znovu a znovu. Například ve Hře o trůny (pozor, spoiler!), kde je uříznutí penisu Theona Greyjoye ultimátní zbavení moci.

Všechny vulvy jsou krásné - ale ne všechny penisy?

Na sociálních sítích se nyní rozvíjí velké hnutí za vulvy (a je to tak správně!), které oslavuje vulvy v různých podobách, aby ukázalo, že všechny vulvy vypadají krásně a individuálně. Vtipy o penisu se mezitím staly tak normální, že se k nim přidávají i feministky. Penisy však mají různé velikosti a tvary - a nejsou vždy jen součástí mužského těla. Kromě toho jsou penisy často součástí rasistických předsudků: Lidé, kteří jsou vnímáni jako příslušníci určité kategorie, mají buď obzvláště velký, nebo malý penis. To je samozřejmě naprostý nesmysl a jen to posiluje rasistický předpoklad, že lidé mají určité fyzické vlastnosti kvůli barvě pleti nebo původu.

Small Dong March: protipól hnutí Dick Shaming?

Ačkoli nás čeká ještě hodně práce, než vtipy o velikosti penisu vyvolají pouze pohrdavý pohled a žádný další aplaus, nelze také říci, že by se nic nedělo. Loni na podzim youtubeři Chad a JT uspořádali "Small Dong March" - protest proti hanobení penisů a za malé penisy. Potěšující je především to, že se tomuto tématu dostává pozornosti na sociálních sítích. Nakolik vážně byla demonstrace míněna, je však sporné: na plakátech se objevily vtipy o tom, že Ježíš nebo ultrakonzervativní moderátor Tucker Carlson mají také malé penisy. Mnozí účastníci navíc ujišťovali, že tam byli pouze jako podporovatelé - nikoli jako lidé postižení malým penisem. Skutečnost, že takový dodatek je při " Small Dong March" považován za nezbytný, spíše zpochybňuje záměr účastníků.

Na velikosti penisu stejně nezáleží!

Skutečnost, že velký penis symbolizuje mužnost, je samozřejmě také důsledkem předpokladu, že velký penis ženy obzvlášť dobře uspokojuje. Vzhledem k tomu, že ne všichni lidé s vulvou mohou mít vaginální orgasmus, je tento předpoklad celkem nesmyslný. V takovém případě vám nepomůže ani ten největší penis. Navíc ne každá vagína je stejná - někdy je děloha výše nebo níže. A to může být s velkým penisem docela nepříjemné. To, zda je penetrační sex dobrý nebo špatný, nemá nic společného s velikostí penisu. Mnohem větší roli hraje technika a především dobrá komunikace. Kromě penetračního sexu existuje i mnoho dalších způsobů, jak uspokojit druhou osobu, a problémy s erekcí jim nestojí v cestě. O to důležitější je, aby konečně zmizel důraz na velikost penisu a s ním i tlak na výkon. Protože stejně jako všechny vulvy jsou i všechny penisy krásné - a my bychom konečně měli přestat mluvit o velikosti!

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best