Home  /  Stories  /  Sensory Deprivation - potlačení smyslů

Sensory Deprivation - potlačení smyslů

Během sexu může tento typ hry poskytnout zvláštní potěšení. Zavázané oči jsou nejjednodušším způsobem, jak do milování začlenit smyslovou deprivaci.
15.06.2023
Text: Yvonne Dewerne
Foto: Getty Images

Pokud jde o sex, základním předpokladem je, že byste si měli užívat všemi smysly. V určité fázi sexu je důležité cítit, ochutnávat, vidět, slyšet a přivonět. Proč byste se měli něčeho vzdávat? Ti, kteří to vyzkoušeli, říkají, že smyslová deprivace zvyšuje potěšení a činí společné soužití ještě smyslnějším. Jak tedy smyslová deprivace funguje?

Jak může smyslová deprivace ještě více zintenzivnit sex

Nejlepší na smyslové deprivaci je, že nepotřebujete mnoho hraček. Vsadíme se, že všechny základní věci už najdete mezi svými čtyřmi stěnami.

Smyslová deprivace při sexu

Žijeme ve světě, kde jsme neustále vzrušení. Jsme smyslově nadměrně stimulováni a je logické, že to chceme i během sexu a chceme si ho užít všemi smysly. Přirovnejme to k dobrému jídlu. Pro netrénované chuťové buňky mohou být chutě jednoduše "jen" sladké nebo slané. Profesionálové však dokážou rozpoznat různé aspekty chuti. Nejde o talent, který by spadl z nebe, ale který byl vycvičen. A to platí i pro lidské smysly. Smyslová deprivace spočívá v zablokování jednoho nebo více smyslů. Protože pokud jeden smysl nemůžete používat, ostatní se o to více zvýrazní. Smyslová deprivace může být tak jednoduchá jako zavázání očí nebo úplná tma. Nemožnost vidět, co se bude dít dál, může být nesmírně sexy. V závislosti na tom, který smysl má být deprivován, je třeba přijmout různá opatření.

Jak začlenit smyslovou deprivaci do sexu

Zde je několik návrhů, jak smyslovou deprivaci začlenit do milování.

Zrak

Měkká látka, šátek nebo úplná tma jsou jedním z nejjednodušších způsobů, jak někoho dočasně zbavit zraku. V sexshopech však najdete i speciální kukly, ve kterých není nic vidět. Pro lidi s klaustrofobickými obavami však tato maska vhodná není. Výhodou je, že se člověk cítí více oddělený, ale je také obtížnější komunikovat. Zvláště pak je důležitější se neustále ptát, zda chcete pokračovat.

Zvuky

Neslyšet nic není tak úplně snadné realizovat. Pomůckou může být ochrana sluchu, která blokuje všechny zvuky. Neuslyšíte však sténání nebo zvuky rozkoše, a to jsou pro mnoho lidí docela důležité zvuky. Pokud tedy nechcete zvuk vypnout, můžete místnost naplnit hudbou. Bezdrátová sluchátka mohou poskytnout zesílený smyslový zážitek.

Řeč

Neříkat ani slovo je náročné zejména pro lidi, pro které je těžké sedět a nechat věci plynout. Četné studie zjistily, že ticho posiluje intimitu, jen není snadné držet jazyk za zuby. Jednou z možností je trénink smyslnosti. Ten zahrnuje zkoumání těla druhé osoby, ale záměrné vynechávání erotogenních zón, nezřídka po dobu několika týdnů. Když je pak opět zapojíte, není třeba mluvit - pokud se nejedná o nepříjemné pocity. Tím, že člověk nemůže mluvit, je nucen zablokovat kritický hlas. Člověk je tady a teď a soustředí se na prožívání a poskytování potěšení druhé osobě.

Zákaz mluvení druhé osobě je formou kontroly, která se vyskytuje zejména v BDSM. Pro tento účel existuje mnoho roubíků, například i s kuličkou.

Pohyb

Existuje mnoho různých způsobů, jak někoho omezit v pohybu. Pouta nebo šátek na sloupcích postele jsou jen jednou z možností. Bondážní provazy a pásky pomáhají při složitějších omezeních. Dbejte však na to, aby nebyl narušen krevní oběh, a mít v dosahu nůžky také není úplně od věci.

Orientace

Odebrat někomu smysl pro prostor a čas vyžaduje větší přípravu a obvykle je doprovázeno jednou z dříve uvedených možností. Například se zavážou oči a pak se osoba odvede na jiné místo, aby tam mohla sexy hra pokračovat. Opět je nezbytná pravidelná kontrola, zda je vše v pořádku.

Bez kontroly a bez představy, co se bude dít dál

Bez ohledu na to, jaký smysl má být vynechán, bez důvěry zde nic nefunguje. Pokud jste úzkostní nebo se bojíte něčeho špatného, pravděpodobně si sex neužijete. Bez souhlasu zde nefunguje nic. Heslo, které okamžitě a bez diskuse přeruší činnost, a pravidelné dotazy, zda se druhý člověk stále cítí dobře, jsou nezbytné. Hra je zábavná jen tehdy, když obě strany mají chuť se jí účastnit.

Článek vyšel v originále na Esquire.de

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best