Home  /  Stories  /  Somewhere over the rainbow

Somewhere over the rainbow

Blake Kuwahara už pár let dovedně osciluje na hraně optometrie (vystudoval UC Berkeley) a zákulisím Hollywoodu. Design jeho brýlí naposledy zazářil na tvářích protagonistů seriálu UNCOUPLED (v hlavní roli Neil Patrick Harris) a pozornost médií strhl pozoruhodným počinem – navrhl historicky první rám brýlí, který ideologicky i finančně podporuje LGBT+ komunitu. Během Pride week v Praze poskytl pro Esquire exkluzivní interview.
12.08.2022
Text: Milosh Harajda
Foto: Blake Kuwahara

Jak ty osobně vnímáš roli a poselství Pride pochodů?

Dnes se podoba Pride pochodů značně liší od formátu, jaký jsme znali dekádu dozadu. Před pár lety byl Pride pochod příležitostí marginalizované komunity poukázat na své problémy a já osobně jsem to vnímal víc než aktivismus, který se nesl v duchu „my proti nim“. Dnešní doba Pride slaví v inkluzivním duchu diverzity, slavíme to co nás spojuje a jako velmi zajímavý vnímám fakt, že kromě LGBT+ má Pride stále větší podporu hetero komunity. A přesně o tom je i „Kuwahara komunita“. Já, můj tým a moji klienti jsme lidé, kteří smýšlejí nezávisle, a spojuje nás obdiv a láska k řemeslu, umění a lepší vizi budoucnosti.

Co Tě inspirovalo k novému duhovému modelu brýlí?

Minulý rok jsem na svém Instagramovém profilu zveřejnil skeč našeho ikonického modelu „Chambers“, kterému jsem dal duhový motiv. Spustilo to lavinu pozitivních ovací u klientů i odběratelů a rozhodli jsme se zařadit tento design do výroby, abychom byli připraveni na Pride 2022. S partnerem, který nám dodává acetát, jsme přizpůsobili duhový efekt tak, že živě má ​​úchvatný efekt vodových barev.

Jak se duhový model Chambers uvedl na trh?

Velmi mi záleželo na tom, aby měl launch opravdu velký impakt a proto jsem oslovil mé další dva kolegy, kteří jsou také čelnové CFDA (Council of Fashion Designers of America) - Gai Gherard z LA Eyeworks a Patty Perreira z Barton Perreira, abychom společně na trh uvedly duhový triptych. Oba nadšeně souhlasili a díky tomu jsme zvýšili sílu našeho hlasu a odkazu. V našem odvětví to byla historická premiéra, kdy Pride hodnoty dostaly optometrický rozměr. Procenta z prodeje navíc putují na podporu LGBT Centra v Los Angeles. Mám radost, že je tento model díky Filipovi Žilkovi dostupný také v Čechách.

Koho v současnosti považuješ za nejvíce relevantního ambasadora LGBT komunity?

Myslím, že společnost se již posunula dál a nepotřebuje gay ikony, nebo ambasadorů. Nespočet LGBT+ lidí dnes pracuje v oblasti módy, designu, sportu a businessu a všichni tvoří obraz této komunity. Všichni pocházíme z různých zázemí a téměř každý koho znám má ve svém okolí někoho z LGBT+ a to jsou naši opravdoví ambasadoři.

Jaký dojem na Tobě zanechala tvoje poslední návštěva Prahy?

Poprvé jsem sem přicestoval ještě v roce 1992, tedy těsně po pádu komunismu a když jsem se v roce 2019 do Prahy vrátil byl jsem šokován jak moc město ožilo. Ta energická vibrace byla kompletně odlišná a jelikož svět opět začíná svobodněji cestovat, určitě se tam brzy vrátím.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best