Home  /  Stories  /  Swipujete bez zájmu seznamovacími aplikacemi a jste z toho frustrovaní? Tomu se říká Dating Rust Out

Swipujete bez zájmu seznamovacími aplikacemi a jste z toho frustrovaní? Tomu se říká Dating Rust Out

Rande u kávy by mohlo být zábavné, kdybyste neměli pocit, že vás seznamování už vlastně přestalo bavit.
17.05.2023
Text: Yvonne Dewerne
Foto: Getty Images

Nikdy nebylo tolik možností, jak se s člověkem seznámit. Svět je nám opět otevřený a léto je za rohem. Na seznamovacích aplikacích může skrývat velká láska jen za jedním swipem doprava. Možná ale také máte pocit, že hledání právě teď není žádná zábava. Místo toho, abyste s očekáváním otevřeli Bumble nebo Tinder, si pravděpodobně povzdechnete a zakroutíte očima. Nejste sami a existuje pro to termín: Dating Rust Out.

Už máte dost hledání lásky

Scénář je vlastně pořád stejný. Objeví se match, napíšete si pár zpráv, zavoláte si a nakonec se sejdete na rande. Poté jdete domů s pocitem, že schůzka byla docela fajn, ale že ohňostroj vypadá nějak jinak. Rozhostí se pocit nespokojenosti a nedotaženosti. Jste velmi blízko k tomu, abyste aplikaci smazali, a pak se ozve vnitřní hlas, který vám říká: "Ještě to nevzdávej, někde venku je někdo pro tebe." A tak si o den později znovu sednete na pohovku, projíždíte si seznam a hra začíná nanovo.

Frustrace místo radosti

To, co dříve vzbuzovalo nadšení a vzrušení, se nyní změnilo v nudné máchání rukou tam a zpět. Ne všichni uživatelé se na svých fotografiích nebo profilech skutečně snaží. Mnozí se netají svou frustrací a hned píší, že by se nejraději okamžitě odhlásili. To nejsou zrovna nejlepší podmínky pro vyvolání "motýlů v břiše", že? Samozřejmě bychom se raději seznámili v supermarketu, zatímco bychom romanticky bouchali nákupním vozíkem do pat objektu naší touhy. Technologie spontánnost neumožňují. Seznamovací aplikace zavedly nový způsob seznamování, který nám zpřístupňuje více lidí, ale také pocit apatie. Výsledkem je, že jsme tak trochu znudění světem a vyčerpaní. Vítejte v dating rust out, znudění se seznamování. Rust out je známý ze světa práce, kde popisuje těžkou formu nudy, kdy jsou zaměstnanci kvůli nedostatku smysluplné práce natolik bez zájmu, že trpí pracovní výkon a tím i duševní život.

Dating Rust Out se podobá burnoutu

Nové technologie a vývoj vždy znamenají změnu ve společnosti i v lidech samotných. Chytré telefony nám usnadnily a zrychlily život, ale to nám přineslo i nové zdravotní problémy. V oblasti randění tomu není jinak. Odborníci na první vztahy považují Dating Rust Out za škodlivější než vyhoření, protože může způsobit, že lidé ztratí naději ve fungující společenský a milostný život. Obávají se, že lidé uvíznou v kruhu nesmyslných a povrchních interakcí, přestože jsou schopni sdělit svá přání nebo se poučit z chyb.

Hledání lásky

Pokud vstoupíte do seznamovací hry již znudění a frustrovaní, těžko můžete očekávat, že vás seznámení bude bavit. Takový flirt je předem odsouzen k neúspěchu. Ocitnete se ve stavu rozpolcenosti mezi touhou po krásném spojení, očekáváním a vzbuzenými nadějemi, což vede pouze k nespokojenosti a nakonec k Rust Outu. Jak se z toho dostat?

Skoncujte se seznamovacími aplikacemi

Tinder, Bumble a spol. to nebudou číst rádi. Ale dejte si pauzu. Deaktivujte si na pár měsíců profil. To by pro vás nemělo být těžké, protože vás to stejně nudí, ne?

Ven, ven, ven

Online seznamování je tak snadné, protože můžete psát na tuny profilů najednou. Pokud se žádná shoda nenajde, je to taky v pořádku. Pak prostě přejděte k dalším profilům. Odmítnutí na internetu není zdaleka tak hrozné jako v reálném životě. Ale právě tomuto strachu byste měli čelit. Vyrazte tedy do světa. Oslovujte lidi, aktivně flirtujte. Narozeninová oslava, na kterou jste pozváni, ale nechcete na ni jít, by byla dobrým začátkem. Záměrem nemusí být vždy to, že se z toho něco vyvine. Flirtování je dobré pro ego i pro povzbuzení nálady. Využijte toho.

Využijte okruh svých přátel

Vaši přátelé znají lidi, které jste ještě nepotkali. To můžete změnit! Dejte svému okruhu přátel najevo, že máte chuť se zamilovat. Není to známka zoufalství. Tito lidé vás znají lépe než neosobní algoritmus. Jděte na rande naslepo. Než tak ale učiníte, měli by si vaši přátelé přečíst náš text o seznamování, který najdete ZDE.

Naučte se být sami

Uznáváme, že mnoho věcí je zábavnějších ve dvou a také chápeme touhu po lásce, intimitě a pospolitosti. Pocit osamělosti není příjemný a rozesmutní vás. Jako svobodný člověk však nejste občanem druhé kategorie. Můžete a měli byste se naučit být sami.

Závěr

Znám to moc dobře: místo toho, abyste flirtovali, jste frustrovaní. V důsledku toho se ani moc nesnažíte. Začíná to už výběrem oblečení. Zuby mám vyčištěné a oblečení čisté. Takže na rande splním minimální standard, ale to je vše. Takové randění není žádná zábava. Rande Rust Out je skutečné a je na nic. Pomáhá jen jedna věc: dostat se ze zajetých kolejí. Být single může být zábava. Plýtvat svým drahocenným časem kmitáním od jednoho protějšku k druhému není zábava. Takže dočasně se stáhnout z toho cirkusu může být užitečné k tomu, abyste se resetovali. Možná z toho plynou i smysluplná ponaučení, až se na Tinder a podobné aplikace vrátíte? Jakého člověka hledáte? Jaké hodnoty chcete sdílet? Kam chcete, aby cesta vedla? A kdo ví, třeba ten kouzelný okamžik nakonec přece jen nastane v supermarketu, když oba současně sáhnete po svém oblíbeném jogurtu.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best