Home  /  Stories  /  Trendy seznamování 2023

Trendy seznamování 2023

Zda vám nové trendy v seznamování pomohou najít pravou lásku v roce 2023, je ve hvězdách - ale jsou alespoň určitým začátkem.
07.02.2023
Text: Leonard Pack
Foto: Getty Images

New Year, new me. Nový rok, nové já. To je z velké části nesmysl. Hodit své staré já na přelomu roku úplně přes palubu nefunguje. A ani to by fungovat nemělo. Raději si stanovte dosažitelné cíle a předejděte zklamání. Například při randění. Staronová verze bude v roce 2023 obohacena o několik novinek. Buďte otevření, dávejte najevo své city, zůstaňte skromní - v novém roce byste rozhodně měli znát následujících pět trendů v randění. A nejlépe je hned vyzkoušet.

Seznamovací trend č. 1: Etická sexuální explorace

Sex je důležitý - a jeho vyzkoušení je jeho součástí. Nový seznamovací trend Etická sexuální explorace se tímto bodem zabývá. Podle průzkumu seznamovací aplikace Bumble z listopadu 2022 uvedlo 40 procent účastníků, že jsou otevření a ochotní experimentovat. O něco více než polovina z nich je pro to, aby se potřeby a přání vyjasnily již v počáteční fázi seznamování. Pro mladší generace se to stalo zcela normální. Přistupovat společně k tématu sexu, zkoušet nové věci a být otevřený už v roce 2023 není tabu. Je to spíše příležitost. Vše samozřejmě na základě vzájemného svolení.

Seznamovací trend č. 2: Open Facing místo Groundhoggingu

Co byste měli v roce 2023 zapomenout: Groundhogging. Uživatelé seznamovacích platforem se vždy setkávají pouze s lidmi, kteří odpovídají jejich preferencím. Přemýšlení mimo rámec není možné. To by ale mohlo do vašeho randění přinést nový vítr. Být otevřený ostatním, kteří neodpovídají přesně vašemu typu, je samozřejmě riziko. Alespoň po vizuální stránce. Vyplatí se však dát charakteru větší význam. I kdyby to na víc nestačilo, mohlo by z toho vzniknout dobré přátelství. Je to lepší než dobře vypadající, ale nuda. Mimochodem, rybaření mimo vlastní seznamovací rybník se nazývá Open Facing - a my ho vřele doporučujeme.

Seznamovací trend č. 3: Love-Life balance (Rovnováha mezi milostným a osobním životem)

Ne rovnováhu mezi prací a životem, ale rovnováhu mezi láskou a životem. Přesně tak. Váš milostný život by neměl zabírat příliš velkou část vašeho každodenního života. Klíčovým slovem je nezanedbávat své přátele. Zároveň je důležité věnovat čas vztahům. Občas odložte práci na druhou kolej. Stanovte si priority. Vaši partneři vám za to poděkují. Průzkum Bumble to potvrzuje: 54 procent respondentů se více zajímá o zdravou rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem než o profesní status svých partnerů. Prostě začněte rok 2023 vyrovnaně.

Seznamovací trend č. 4: Infla Dating (Seznamování v době inflace)

Ruská agresivní válka zvyšuje ceny plynu, inflace dosahuje rekordních hodnot. Vše je stále dražší. Dokonce i v randění. Proto se objevuje nový trend: infla-dating. Cílem je, aby schůzky byly co nejlevnější. Prostředky: Na rande se nechodí do baru, ale koupí se pití v supermarketu a sedí se v parku. Místo ginu s tonikem pijte vodu. A místo návštěvy kina se jděte projít. Naštěstí máme v tomto ohledu již praxi během lockdownů.

Seznamovací trend č. 5: Sensitive Men (Citliví muži)

Muži se nejen mají zbavit toxické maskulinity, ale také to tak chtějí sami. Studie společnosti Bumble ukazuje, že více než polovina dotázaných aktivně bojuje proti stereotypům, které naznačují, že muži by neměli projevovat emoce. Nejméně 38 procent z nich nyní o svých pocitech mluví otevřeněji. Konečně. To sice zdaleka nestačí, ale je to krok správným směrem. Slibujeme: Sledování trendu Sensitive Men dating vám může otevřít zcela nové dveře. Proto projevujte emoce, buďte otevření a upřímní - k sobě i ke svým partnerům. Pak se to možná v roce 2023 konečně povede.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best