Home  /  Stories  /  V budoucnu bude možné cestovat do Anglie pouze s povolením

V budoucnu bude možné cestovat do Anglie pouze s povolením

Plánujete cestu do Velké Británie? Pro vstup do země budete brzy potřebovat povolení - stejně jako je tomu již nyní ve Spojených státech.
01.02.2023
Text: Alex Mayer
Foto: Getty Images

Pokud jste již do USA cestovali, pravděpodobně znáte vstupní proceduru. Zásadní význam má elektronický formulář ESTA (Electronic System for Travel Authorization), který je třeba vyplnit před vstupem do země. V budoucnu bude Spojené království tento způsob používat i pro bezvízové země - to se bude týkat i cestujících z České republiky.

Pokud v budoucnu hodláte vycestovat do Spojeného království, Budete si muset před odjezdem vyřídit elektronický vstupní formulář ETA (Electronic Travel Authorisation).

Je přitom jedno, zda do země cestujete na výlet, služebně, na jazykový pobyt nebo na léčení. Podmínkou však je, abyste zde nezůstali déle než šest měsíců, protože k tomu potřebujete vízum.

Jak v budoucnu požádat o ETA

Navzdory práci navíc má být proces kolem ETA nekomplikovaný: Několik dní před vstupem do země vyplníte online formulář a budete potřebovat údaje o svém biometrickém pasu, platnou e-mailovou adresu, debetní nebo kreditní kartu pro zaplacení poplatků a informace týkající se vaší cesty. Vaše žádost bude následně posouzena během následujících 48 až 72 hodin.

Mimořádně efektivní: Po příjezdu do Spojeného království nebudete muset procházet další kontrolou, ale můžete jednoduše naskenovat svůj pas, protože všechny údaje jsou již uloženy v systému.

Systém ETA má přinést větší bezpečnost

Zavedení systému ETA je součástí plánů Spojeného království plně digitalizovat své hranice do roku 2025. Podle britské ministryně vnitra Suelly Braverman poskytne nový systém ETA vládě přesnější informace o migraci, zlepší hraniční kontroly a učiní Spojené království ještě bezpečnější destinací.

Zavedení systému ETA je součástí plánů Spojeného království plně digitalizovat své hranice do roku 2025.

Podle britské vlády se očekává, že systém ETA bude spuštěn na začátku roku 2023 a do konce roku bude plně funkční.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best