Home  /  Studio  /  Byl někdy Herbert Nordrum zhypnotizován?

Byl někdy Herbert Nordrum zhypnotizován?

Vyzpovídali jsme hvězdu filmu Hypnóza, norského herce Herberta Nordruma.
08.07.2023
Text: Tatiana Urbanová
Foto: Benedikt Renč

Jestli si něco nesmíte nechat ujít, je to jistě i světová premiéra skvělé satiry švédského režiséra Ernsta De Geera Hypnóza. De Geer se zaměřil na na dvojici Andrého a Veru, pár, který spolu vyvíjí mobilní apku. Večer před akcí pro nadějné start-upy, kde chtějí zaujmout investory, se ovšem Vera za účelem odvyknutí kouření účastní hypnoterapie. A výsledek? Ztrácí všechny společenské zábrany, což samozřejmě vede ke spoustě humorných situací a ke skvělým dialogům. Možná je na čase se zamyslet nad tím, jak nám společnost tvrdí, že se nemáme bát být sami sebou, ovšem jakmile to uděláme, není to podle nesmlouvavých nároků na to, jak se máme chovat. Klasika.

Jste v Karlových Varech poprvé nebo jste loni přijel na premiéru filmu Nejhorší člověk na světě, ve kterém jste také hrál? 

Jsem tu poprvé. Dorazil jsem předevčírem a skvěle mě tu přivítali. Byl jsem nervózní před premiérou, ale rozhodl jsem se festival si co nejvíce užít. Se vším všudy. Projít se po městě, dát si dobré jídlo, pivo…

Chutná vám naše pivo? 

Je skvělé! Pil jsem Pilsner a byl skvělý! …Můžu jmenovat značky? (Smích.)

Protože je to náš partner, tak asi ano.

Opravdu dobré pivo, ale ráno bylo komplikovanější. (Smích.)

Chápu, pojďme se bavit o vašem filmu. Jak byste Hypnózu popsal svými slovy?

Dobrá otázka. Řekl bych, že jde o film o mocenské dynamice ve vztazích a o tom, jak být i v partnerství svobodný. Navíc nám společnost říká, že máme být sami sebou, ale jakmile opravdu jsme, tak je to najednou nevhodné. 

Takže si nejste toho názoru, že bychom v dnešním světě mohli být opravdu sami sebou? 

Ne, ale samozřejmě mohu mluvit jen sám za sebe. Důležité je i zapadnout. Stejně jako moje postava ve filmu mám pocit, že mě musí mít všichni rádi a chci se zalíbit. Ale snažím se samozřejmě obklopovat co nejvíce lidmi, kteří vím, že mě přijmout takového jaký jsem.

Takže mezi nejbližšími umíte být sám sebou? 

Myslím, že ano. Ale mám pocit, že z různými lidmi jsem jakoby vždy trochu jinou verzí sebe sama.

Říkáte, že máte potřebu se zalíbit. Jak tedy snášíte kritiku, které jste jako herec často vystaven?

Samozřejmě chci, aby se moje filmy veřejnosti líbily Obzvláště pokud jde o projekt, na který jsem speciálně pyšný a je pro mě důležitý. Ovšem víte, když se něco líbí vám a jste přesvědčeni, že jste odvedli nejlepší práci, jakou jste mohli, tak ani špatnou kritiku není tak složité přijmout, pokud to dává smysl. Každý má právo nesouhlasit a všem se zavděčit zkrátka není možné. 

Co bylo během natáčení filmu Hypnóza největší výzvou?

Paradoxně asi nedostatek spánku, protože se nám s partnerkou přesně v tu dobu narodilo druhé dítě. Spal jsem asi dvě hodiny denně. Chodil jsem si lehnou i do hotelu mezi jednotlivými záběry. 

Jak se vám spolupracuje s Ernstem De Geerem?

Dělal jsem s ním již na dvou projektech a on vždy vyžaduje, abych ze sebe vydal to nejhorší (smích.) Chce, abych propadl žárlivost, ctižádosti i cynismu… a když spíte dvě hodiny denně, tak to není úplně těžké.

Byl jste někdy zhypnotizován? 

Ano, ale je to už hodně dávno,. A fungovalo to?  Fungovalo, ale obecně si myslím, že tomu člověk musí být od začátku otevřený. 

Bylo to proto, že jste chtěl přestat kouřit? 

Ne, šel jsem tam s jednou velmi osobní věcí a byla to vlastně taková určitá forma terapie. Vřele doporučuji! Jak film tak hypnózu jako takovou. (Smích.)

Prozradíte nám, jaké chystáte nadcházející projekty? Co plánujete do budoucna? 

Plánuji toho hodně, ale bohužel vám to ještě nemohu prozradit. Takže odpovím tím, o čem mluvit mohu. Budu hrát brzy v Hamletovi v divadle, a to bude určitě skvělá zkušenost.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best