Home  /  Studio  /  Co takhle letos ve Varech vidět i nějaký film?

Co takhle letos ve Varech vidět i nějaký film?

Kamera, klapka, Becherovka… Už jste ve Varech? Máte akreditace a lístky do kina? A můžeme je vidět?
01.07.2023
Text: Tatiana Urbanová
Foto: KVIFF

Ačkoliv to může ráno po večeru stráveném v Karlových Varech vypadat zcela jinak, jde především o FILMOVÝ festival. Ano klademe zřejmý důraz na slovo filmový. Schválně, kolikrát jste již KVIFF navštívili? A kolik filmů jste celkem viděli? Pojďte to letos změnit. Toto jsou naše tipy na snímky, které by vám neměly uniknout.

Holky jsou v pohodě

Také jste vždy chtěli vědět, co opravdu dělá skupinka mladých žen, když se vydají na dámskou jízdu? Zastavte se, nasajte teplý vzduch a uvelebte se na gauči uprostřed dívčího kolektivu. Holky vyrazily na venkov, aby nazkoušely divadelní hru a jejich společně strávený čas odhalí spoustu tajemství. Debut španělské režisérky Itsasy Arany je sonda do jejich dobrodružných myslí a prozradíme, že dojde i na reálnou magii…

Hypnóza

Jestli si něco nesmíte nechat ujít, je to jistě i světová premiéra skvělé satiry švédského režiséra Ernsta De Geera Hypnóza. De Geer se zaměřil na na dvojici Andrého a Veru, pár, který spolu vyvíjí mobilní apku. Večer před akcí pro nadějné start-upy, kde chtějí zaujmout investory, se ovšem Vera za účelem odvyknutí kouření účastní hypnoterapie. A výsledek? Ztrácí všechny společenské zábrany, což samozřejmě vede ke spoustě humorných situací a ke skvělým dialogům. Možná je na čase se zamyslet nad tím, jak nám společnost tvrdí, že se nemáme bát být sami sebou, ovšem jakmile to uděláme, není to podle nesmlouvavých nároků na to, jak se máme chovat. Klasika.

Úsvit 

Jedná se o další premiéru filmu, tentokrát českého režiséra Matěje Chlupáčka, kde se příběh odehrává kolem Heleny (Elišky Křenkové), která je ženou mladého, progresivního a sympatického ředitele továrny. Život této aspirující lékařky se zdá být téměř dokonalý a už se chystá porodit vysněného potomka. Tuto idylku však zastíní nález mrtvého těla novorozence na dvoře fabriky. Helena se dá na detektivní dráhu a nehodlá se spokojit s rychlým vyřešením záhady, které jí zkrátka nesedí.

Zárodek, larva, motýl

Představte si svět, ve kterém čas neplyne lineárně, ale minulost stírá odraz budoucnosti a přítomnost se zjevuje stejně snadno jako zase mizí. Sice existuje i klasická “nudná” lineární realita, ovšem cestovat do ní není vůbec lehké a cena je vysoká. Penelope a Isidoros jsou milenci, kteří se jeden den nebetyčně milují a druhý sotva znají, a to vinou časových paradoxů. Co myslíte? Budou ochotni zaplatit obrovskou daň a vydat se do “normálního” světa?

Ztracené děti

Tento psychologický horor se vám dostane pod kůži. Desetileté Audrey a jejím třem sourozencům přes noc zmizí otec a oni tak zůstávají sami ve starém domě uprostřed lesa a musí se postarat sami o sebe. Jenže les jakoby je nechtěl pustit ven a začínají se dít divnější a divnější věci. Je libo monstra, které se bojí světla či tunely, ve kterých se ztrácí čas? Potom zajděte na snímek Michèle Jacoba.

Hadí plyn 

V novém filmu Davida Jeřába exceluje Stanislav Majer jakožto Robert Klein, hrdina románu Josefa Conrada Srdce temnoty, na jehož motivy byl snímek natočen. Jde o příběh plný kulturních střetů a dotýká se i otázky patriarchální nadřazenosti „bílého muže“. Jde zkrátka o cestu na které není nic jisté a známé se může stát neznámým.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best