Home  /  Studio  /  Hranice lásky, které končí v mezipatře
Hranice lásky

Hranice lásky, které končí v mezipatře

Zdá se, že leitmotivem letošního festivalu v Karlových Varech, je posouvání hranic. Kam? Až za horizont událostí běžných. Dokazuje to jak jeden z filmových favoritů tohoto roku, tak i Jordan Haj s Jakubem Strachem.
06.07.2022
Text: Redakce
Foto: Benedikt Renč

Něco na těch výtazích je. Klaustrofobní, intimní soukromí - tak prchavé a napínavé dokáže vyvolat bouřlivé emoce. Na malou chvíli se ocitnete mezi patry, mezi realitou, uvězněni v jiném světě, v mikroskopické dimenzi, kde vládnou pouze základní emoce a instinkty. Poddáte se jim? 

NobodyListen a Jordan Haj zrekonstruovali pro Esquire Studio ikonickou scénu z filmu Drive s Ryanem Goslingem a Carey Mulligan. Za tónu Kavinského Nightcallu tak dokázali vytvořit napětí, hodné zlaté palmy v Cannes.

Jsou to scény jako je tato, kvůli kterým se nám tak dlouho stýskalo po otevřených kinech. Momenty jako výtahová scéna z filmu Drive - neonem zalitém noiru Nicolase Windinga Refna. Pokud jste měli to štěstí a viděli jste onu sekvenci v sále plném lidí, jistě si vybabíte i naprosté ticho, když se čas zpomalil, aby mohl Ryan prožít svůj ukradený polibek s Carey. Stejně si nutně vzpomenete i na zvuk kyslíku rychle opouštějící promítající sál po úderném přechodu zpět do reálného času, kdy Driver odpravil svého budoucího vraha a pak už jen… dupal.

A chcete-li vidět malý náhled do backstage natáčení, podívejte se na video Bena Renče. 

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best