Home  /  Studio  /  O co se snaží “huggy”?
Liev Schreiber

O co se snaží “huggy”?

“Jako dítě byl velmi introvertní. Natahoval se, abych ho neustále chovala a objímala…,” prozradila Lievova matka Esquiru v roce 2016. Proto dostal přezdívku “huggy”. Svým aktuálním vzezřením možná tento nick již přerostl, ztělesňuje spíše archetypální mužskost a očekávali byste od něj možná masáž testosteronem, avšak jeho charakter sahá za hranice herectví a jeho poslání má jasný cíl. Kousek “huggyho” v něm stále žije. Napíná svou náruč, aby pomohl Ukrajině.
03.07.2022
Text: Redakce
Foto: Benedikt Renč

“Živíme se newsfeedem strachu a utrpení,” zdůraznil, Liev Schreiber, když na tiskové konferenci v Karlových Varech vyprávěl o svých ukrajinských kořenech a návštěvě země zmítané válkou. Válka je plná silných příběhů, ale jelikož se stále v jednom z nich nacházíme, není prostor k vyprávění. Nyní je třeba konat. Od prvního okamžiku, kdy přítomné novináře usadil s tím, že na fotografie mají přesně dvě minuty, a pak je třeba přejít k reálným tématům, bylo jasné, že on je opravdu mužem činu. Na festival nepřijel promovat svůj snímek Ray Donovan: The Movie, ale spíše jinou agendu - ​​ svou nadaci na podporu Ukrajině Bluecheck

“Na to, abych hrál Zelenského, jsem moc vysoký.”

Herec se do rodiště svého děda, ukrajinského emigranta Alexe Milgrama, který ho v mnoha směrech prakticky vychoval, dokonce vydal. O své cestě do Lvova však nikomu neřekl. Nechtěl rozrušit rodinu ani blízké a oznámil jim to, až po svém návratu. Jeho nadace je přímo napojena na Ukrajince a úzký kruh kolem Schreibera, a ten je nadšený z toho, jak bojového ducha místní mají. Určitě prý podnikne podobnou cestu již brzy. Film o Ukrajině však podle svých slov točit neplánuje. Nechce nutit Ukrajince, aby museli znovu prožívat stresující zážitky, kterých je kolem nich nyní plno, a navíc, jak v žertu dodává: “Na to, abych hrál Zelenského, jsem moc vysoký.”

Liev Schreiber

Liev Schreiber odpověděl novinářům i na ožehavou otázku bojkotu ruských filmů, ke kterému vyzývají ukrajinští režiséři. KVIFF uvádí jeden z nich s názvem Kapitán Volkov. Bojuje prý s myšlenkou bojkotu jakéhokoliv umění a musíme si uvědomit, že jednou z největších zbraní dnešní doby je dezinformace a propaganda. Pravda má prý navíc dle jeho slov jedinečnou vlastnost, že vždy vyjde najevo. 

Je osvěžující, že v době, kdy pěstujeme kult osobnosti na denní bázi, se najde někdo, kdo ho dokáže využít pro dobrou věc. Opravdu dobrou věc, která neslouží pouze jako osobní PR. Je vidět, že Liev nebere své kořeny na lehkou váhu a pro NPR dokonce uvedl, že ve svém dědovi viděl reálného superhrdinu. A dovolte na konec trochu melodramatu… Možná je vážně nejvyšší čas obléci kápi a dopřát nejen Ukrajině, ale každému, kdo to potřebuje, jedno solidární objetí. Hugs are free, right “huggy”?

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best