Home  /  Studio  /  PARFÉMOVÁ KNIHOVNA NOVELLISTA
PARFÉMOVÁ KNIHOVNA NOVELLISTA

PARFÉMOVÁ KNIHOVNA NOVELLISTA

Italská značka NOVELLISTA přichází s niche knihovnou parfémů. Prestižní parfémáři z Grasse a Paříže se nechali při jejím vytvoření inspirovat příběhy, tématy, místy a postavami známých literárních děl. Každá parfémová kompozice tak vypráví jedinečný olfaktorický příběh. Jaký bude ten váš?
08.08.2022
komerční článek
Foto: Benedikt Renč

Pojďme se vrátit na začátek, kdy výroba parfémů byla ještě řemeslným uměním parfémáře tak, jako je kniha v rukou svého autora. Absolutní kreativní svoboda bez omezení. Vůně mají jedinečnou schopnost vyvolat v nositeli nejrůznější emoce skrze nejvzácnější esenciální oleje, pryskyřice, destiláty a výtažky vzácných ingrediencí z celého světa. Neodolatelný poetický smysl pro dobrodružství v moderním pojetí přináší italská značka NOVELLISTA.

Celkem čtrnáct niche vůní v sobě odráží atmosféru světově proslulých románů. Odhalte aspekty lidské morálky s parfémem Blue Fortune. Jeho předlohou byl román Hrabě Monte Christo od Alexandra Dumase. Stejně jako tohle romantické dílo popisuje parfémář Christian Vermorel touhu po svobodě i téma hodnoty bohatství. Dokonalý pocit svěžesti ve vás probudí úvodní kombinace limetového oleje s čistou, jemně nahořklou vůní jalovce doplněná o hřejivé tóny puškvorce. Poté na sebe upoutá pozornost elegantní a čistá esence z růže s jemným jasmínem a šáchorem. Hluboké tóny – téměř jako ze dna moře – pak tvoří esenciální olej z elemi, cedrové dřevo a pačuli.

O tom, jak přitažlivá může být divoká krajina, nás v redakci Esquiru přesvědčila kompozice Deep Moon od Jeana-Michela Santoriniho. Kombinace svěžího grapefruitu a pomerančového květu s dotekem exotických tónů kardamomu vystihuje atmosféru kanadské přírody z románu Volání divočiny od Jacka Londona. Vonná kompozice se poté vyvíjí do tajuplných sfér, které tvoří pikantní zázvor, bylinné aroma šalvěje a ostrý koriandr. Intenzivní zážitek dotváří zemitá vůně mechu, vetiveru a sladké vanilky. Chcete vyzkoušet víc? Sestavte si svůj parfémový šatník pro každou příležitost.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best