Home  /  Studio  /  SMOKING HOT
SMOKING HOT

SMOKING HOT

Tuxedo neboli smoking, jak je tento druh obleku nazýván především v evropských zemích, spadá do formálního dress codu black tie. Termín však ve skutečnosti odkazuje na viktoriánský “smoking jacket”, který britští gentlemani nosili v doutníkové místnosti, aby chránil oděv před kouřem a padajícím popelem. Faktem ovšem je, že jeho aura moci dopadá na každého jako instantní uprgade looku - jak na muže, tak i ženy. Poroto jsme do něho návštěvníky Esquire Studia oblékli. A výsledek? Smoking hot a powerful.
08.07.2022
Text: Redakce
Foto: Benedikt Renč

Smoking by se měl nosit výhradně večer po šesté hodině, a to pouze v černé či tmavě mordé barvě. Světlejší varianta, například v barvě slonovinové kosti je dovolena výhradně v létě, na lodi či v tropech. Při výběru látky pro smoking je rozhodující, aby respektovala formální příležitost i vaši osobnost. Tkanina by měla ztělesňovat vlastnosti, které nejvíce vyhovují požadavkům na formální oblečení, ale i pohodlí.

Sako je povoleno jednořadé či dvouřadé, s hedvábně lemovanými špičatými klopami nebo šálovým límcem. Společenské kalhoty nikdy nemají manžety a jsou opatřeny tenkým černým saténovým proužkem po stranách každé nohavice. Společenská košile s rozhalenkou by měla být v barvě smetanové, vyrobena z nejjemnější bavlny. Manžety se vždy zapínají na manžetové knoflíčky. Smoking se nejlépe kombinuje s párem vysoce vyleštěných černých oxfordek.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best