Home  /  Studio  /  Zpráva dnešního dne: Alicia Vikander je prostě hot

Zpráva dnešního dne: Alicia Vikander je prostě hot

Kromě toho, že bychom na úvod rádi podotkli nesporný fakt, že Michael Fassbender je šťastný muž, bychom pro vás chtěli zrekapitulovat nejvíce sexy role švédské herečky. Není zač.
02.07.2023
Text: Tatiana Urbanová
Foto: Getty images

Mezi hollywoodskými stars je opravdu pomálu těch, které se mohou pochlubit jak podmanivým půvabem, tak nepopiratelným talentem. Alicia Vikander je však jistě jednou z nich. Etablovala se v Hollywoodu jako enigmatická síla, která má všechny trumfy v rukou a nejenže zvládá s grácií ztvárnit i opravdu komplexní role, což samozřejmě dokazuje i Oscar za Dánskou dívku, tak ukradla srdce nejednomu z diváků. Oplývá totiž neotřelou krásou jež je nevtíravá a přesto nevšední. No prostě je fakt hot. Proto jsme se rozhodli shrnout její kariéru v highlightech takových filmů, kde jí to nejen sluší, ale ve kterých dokonale exceluje.

Ex Machina

Průlomová role Alicie Vikander ve filmu Ex Machina upevnila její status neodolatelné hlavní hrdinky. Alicia ztvárnila postavu Avy, úchvatně realistického androida, ve které ztělesňovala smyslnost a inteligenci každým vypočítaným pohybem. Od hypnotizujícího pohledu až po elegantní, ale jemná gesta, okouzlila diváky a zanechala v jejich myslích nesmazatelnou stopu.

Dánská dívka

Ve filmu Dánská dívka se Alicia ujala role Gerdy Wegenerové, podporující a milující manželky průkopníka transgenderu. Její syrová smyslnost a emocionální hloubka osvětlila složitost lásky, přijetí a osobní identity. Tento výkon sklidil uznání kritiky, vynesl jí Oscara za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli a ukázal její neuvěřitelný rozsah.

Tulip fever

Alicia Vikander to ve filmu "Tulipánová horečka", dobovém dramatu odehrávajícím se na pozadí zakázané lásky a nespoutané vášně, pořádně rozjela. V roli Sophie Sandvoortové, mladé ženy zapletené do vášnivého románku, vyzařovala opojnou směs zranitelnosti a touhy.

Tomb Raider

Pokud se chcete stát sexsymbolem, není nic snazšího, než zabojovat o ikonickou roli Lary Croft. Alicii se to podařilo a bez viditelné námahy ztělesnila sílu a půvab akční hrdinky. Sérii Tomb Raider vdechla nový život a my netrpělivě očekáváme další díly…

Euforie

Toto je trošku z jiného soudku, ale pokud chcete Alicii vidět v jiném světle - zcela film Euforie doporučujeme. Jde o drama o otevírání a léčení starých ran, jež sleduje cestu dvou povahově odlišných a léta odloučených sester na tajemnou evropskou kliniku. Ines doprovází Emilii a do poslední chvíle netuší, kam sestra výletem do luxusního resortu míří.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best