Home  /  Style  /  125. výročí FIGC v novém dresu italského národního týmu

125. výročí FIGC v novém dresu italského národního týmu

Adidas oslavil historii národního týmu a debutový zápas v roce 1910
14.06.2023
Text: Alex Mayer
Foto: adidas

Možná si vzpomenete na góly Francesca Calìho, Virgilia Fossatiho nebo Pietra Lany, jmen ve fotbalovém světě málo známých, ale protagonistů historicky prvního zápasu italské reprezentace 15. května 1910 proti Francii v milánské Areně Civica. První zápas se odehrál 12 let po zrodu FIGC (Federazione Italiana Giuoco Calcio), která v roce 2023 oslaví 125. výročí svého založení novou retro soupravou vytvořenou ve spolupráci se společností adidas.

Dres byl vytvořen pro finále UEFA Nations League, v němž se Azzurri utkají se Španělskem v prvním zápase finálové čtyřky, který je naplánován na 15. června. Souprava je inspirována dresem, který nosil první tým Azzurri, a to nejen barvami, ale i materiály soupravy, které připomínají bavlnu prvních reprezentačních dresů.

Dle výběru společností adidas a FIGC vznikne zcela bílé tričko se zlatými vložkami, jako jsou tři pruhy a logo federace, na které je přidán vavřínový věnec a nápis "125. anniversary 1898-2023". Souprava, která je doplněna černými a zlatými ponožkami, je vyrobena v limitované edici pouhých 2023 kusů a je vložena do bílo-zlaté pamětní krabice, v níž je také pohlednice se sestavou, která v onom historicky prvním zápase porazila Francii 6:2. Na fotografiích z kampaně jsou vyobrazeny některé ikony současného národního týmu, jako jsou Willy Gnonto, Federico Dimarco, Giovanni Di Lorenzo a Leonardo Bonucci, zasazené do prostředí s vintage patinou připomínajícím začátek devadesátých let minulého století.

Souprava je k dispozici ode dneška 14. června na webových stránkách a v aplikaci adidas, v obchodech adidas a FIGC a u vybraných prodejců.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best