Home  /  Style  /  70 beauty produktů pro muže, které se vyplatí dát nejen na Vánoce

70 beauty produktů pro muže, které se vyplatí dát nejen na Vánoce

Ať už hledáte tip na dárek pro kteréhokoliv muže ve vašem okolí, nebo se jen prostě chcete rozmazlit a posunout selfcare na další level, vybrali jsme pro vás 70 kosmetických vychytávek, se kterými rozhodně nešlápnete vedle. Netrpělivost, doprovázející nákup čehokoliv pánského hoďte za hlavu. Pro snadnější orientaci jsme je rozdělili do pěti kategorií - od vůní, skincare, hi-tech vynálezů přes péči o vlasy až po nástroje pro dokonalé holení. Protože i muži chtějí vypadat dobře!
12.12.2022
Text: Josef Šlaich
Foto: Lions Gate Films

Vůně

Letošní pánské vůně boří všechna tabu, jsou snadno nositelné a především u nich nehrozí, že vás po chvíli začnou nudit. Ať už zvolíte jednu novinku, nebo si sestavíte parfémový šatník na míru, z následující výběru nejlepších pánských parfémů roku 2022 podle redakce časopisu Esquire, si rozhodně vyberete bez ohledu na svůj věk, vkus či styl. 

SKINCARE

Můžete v koupelně trávit hodinu jako Patrick Bateman (na fotce), hýčkat se a vrstvit na sebe jeden produkt za druhým, nebo mít základní rutinu o třech krocích, což ví každý skintelektuál. Potřebujete hlavně čistit, hydratovat a chránit pleť před UV zářením. Podle typu pleti zvolte jemný multifunkční cleanser. Odstraní z pleti všechny nečistoty a připraví ji na další krok ve formě krému a lehké emulze s SPF faktorem. Milovníky luxusu potěší duo krémů od Augustina Badera, Sisley a Medik 8. Sázkou na jistotu jsou boxy pro rychlou a efektivní rutinu, jako nabízí L'Occitane, Havlíkova Přírodní Apotéka, Kiehl's nebo Dr. Jart+. Nic víc, nic míň. 

HI-TECH GADGETS

Místo dalších tenisek a investic do NFTs si pořiďte hi-tech vynálezy, co vydrží déle než jednu sezonu. Nejmodernější technologie a inovace vás přesvědčí o tom, že future is now! Od špachtle Reclar, přes futuristickou LED masku, vysoušeč vlasů Dyson až po čističku vzduchu a smart zubní kartáček Philips. Update kosmetické poličky se nevyhne nikomu.

VLASY

Problémům s řídnoucími vlasy a lupy je lepší předcházet v dostatečném předstihu. Vybrali jsme pro vás produkty, které mají nejen skvělý design, ale opravdu fungují. Pravidelný peeling pokožku hlavy prokrví, zbaví odumřelých kožních buněk a nahromaděných nánosů stylingových přípravků, čímž předchází svědění a vypadávání vlasů. Vyzkoušejte exfoliační šampon Rahua a po očistné lázni naneste na pokožku hlavy sprej Kevin Murphy na podporu růstu vlasů či sérum od Barbary Sturm proti jejich vypadávání. 

Na krátko

Pěstěný plnovous, třídenní strniště nebo hladce oholená tvář? Rozhodnutí je jen na vás. S těmito nástroji bude výsledek vždy precizní a perfektní. Do své výbavy rozhodně zařaďte holicí strojek pro suché u mokré holení od Braun. Redakce Esquiru také nedá dopustit na praktickou sadu francouzské značky Plisson, obsahující čisticí gel, krém na holení a balzám po holení. Gentleman s plnovousem jistě ocení luxusní pečující olej na vousy Balmain, Tom Ford nebo balzám Murdock London. 

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best