Home  /  Style  /  Aloha vibes – Objevte nadčasové kouzlo havajských košilí!

Aloha vibes – Objevte nadčasové kouzlo havajských košilí!

Aloha košile jsou oblíbenou součástí zejména pánských letních outfitů. Jejich kořeny sahají na samotnou Havaj – odtud totiž doopravdy pochází. Víte, jaká je jejich historie a proč nesmí kvalitní barevná košile s květinovými vzory chybět ani ve vaší skříni? Prozradíme vám, proč si jednu také pořídit!
07.08.2023
komerční článek

Kde se vzaly havajské košile?

Havajské košile jsou bezesporu nepřehlédnutelnými kousky. Tyto výrazné košile jsou známé také jako Aloha shirts a okamžitě v nejednom z nás vyvolají představu tropického ráje, šumu oceánu a pohodové atmosféry. Barevné košile nejsou jen módním projevem, nesou v sobě totiž také hlubokou historii a kulturní význam Havajských ostrovů. I když je přesný původ havajských košilí poněkud nejasný, jejich popularita a rozvoj se datuje do první poloviny 20. století. V roce 1920 zahájil jistý Ellery J. Chun výrobu prvních komerčních havajských košil v Honolulu. Tyto první košile se vyznačovaly jednoduchými vzory a byly považovány za pracovní uniformy pro místní obyvatele. Později se ale jejich vzhled začal vyvíjet a nabývat pestřejších a zářivějších vzorů.

Výrobci začali používat tradiční havajské vzory, květiny, exotické plody a motivy z přírody, čímž dali košilím unikátní a nezapomenutelný design, který si drží dodnes. I když byly tradiční havajské košile původně vyráběny z vysoce kvalitního bavlněného nebo hedvábného materiálu s ručně malovanými vzory, ty moderní mohou být vyrobeny z různých materiálů – například včetně viskózy nebo umělých vláken, což umožňuje snížení nákladů a jejich jednodušší dostupnost. Tradiční košile měly tendenci být přesně střiženy a často měly krátké rukávy. Moderní košile pak nabízejí různé střihy i délky, aby vyhovovaly různým vkusům a preferencím každého z nás. Pánská havajská košile je bezesporu kouskem, který by ani ve vaší skříni neměl chybět.

Jak havajské košile nosit?

Havajské košile jsou pohodlným a zábavným způsobem, jak vyjádřit svou náklonnost k létu a tropickým místům. Havajské košile mohou nosit jak muži, tak ženy. Pro ženy mohou být kombinovány s džínami nebo šortkami a pohodlnými botkami, jakými jsou bezesporu sneakersy, skvěle budou vypadat i ke lněným kalhotám a snadno kombinovatelným, komfortním a stylovým espadrilkám. Můžete je nosit jak rozepnuté přes tričko, tak samostatně jako klasickou košili.

Ať už jdete na pláž, na večírek nebo na procházku městem, havajské košile vám nabídnou lehký a ležérní vzhled a zaručí vám nejen maximální pohodlí, ale i styl. Havajské košile jsou nejen módním kouskem, ale také kulturním symbolem Havajských ostrovů. Jejich rozmanité vzory a živé barvy oslovují lidi po celém světě a přenášejí je do tropických rájů – alespoň na malou chvíli. Bez ohledu na to, zda preferujete tradiční nebo moderní varianty, havajské košile jsou skvělým způsobem, jak vyjádřit svou osobnost a projevit lásku k exotice. A to s šarmem a stylem!EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best