Home  /  Style  /  Apple Keynote 2023: iPhone 15, Apple Watch Series 9 a Co.

Apple Keynote 2023: iPhone 15, Apple Watch Series 9 a Co.

Největší událost Apple Keynote 2023: iPhone 15 Pro. Přinášíme všechny informace o nových zařízeních Apple.
14.09.2023
Text: Mario Mirschberger
Foto: Apple, PR

Když se svět zaměří na Cupertino, Apple pravděpodobně opět představuje nové produkty. V úterý večer nastal opět ten čas. Všechny zvěsti a spekulace o novém iPhonu dospěly ke konci. Uživatelé Apple by měli být s keynote 2023 spokojeni. Splnilo se téměř vše, co si předtím přáli. Nový iPhone 15 a iPhone 15 Pro, hodinky Apple Watch Series 9 a Apple Watch Ultra 2 a asi nejzajímavější novinka: USB-C. Máme pro vás všechny důležité informace o nových zařízeních.

Apple iPhone 15: co umí nový smartphone

iPhone 15 a iPhone 15 Plus jsou dostupné v pěti nových barvách.

Apple představil iPhone 15 a iPhone 15 Plus s probarveným sklem na zadní straně, s texturovaným povrchem a novým hliníkovým rámečkem v pěti různých barevných provedeních. Oba modely jsou vybaveny funkcí Dynamic Island a hlavním fotoaparátem s rozlišením 48 MP pro ještě lepší fotografie. Nový iPhone 15 je vybaven 6,1palcovým a 6,7palcovým Super Retina XDR displejem se špičkovým HDR jasem až 2 000 nitů. Nový čip A16 Bionic zajišťuje absolutní výkon a efektivitu. Fotoaparát je nyní vybaven rozlišením 48 MP a 2x teleobjektivem se zoomem. Nově jsou k dispozici bezpečnostní funkce, jako je detekce nehody a nouzové volání SOS přes satelit. iPhone 15 také využívá port USB-C - Apple je tak konečně na špici i v oblasti nabíjení.

K dostání od 22. září za cenu od 23 990 Kč (iPhone 15) a od 26 990 Kč (iPhone 15 Plus). Předobjednávky od 15. září.  

Apple iPhone 15 Pro: nejvýkonnější iPhone všech dob

Apple iPhone 15 Pro přichází ve čtyřech nových barvách.

Ještě nikdy nebyl výkonnější: iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max jsou nyní v extrémně lehkém titanovém provedení, s oblými hranami a přizpůsobitelným tlačítkem Action Button. Tlačítko Action Button nahrazuje přepínač a lze mu přiřadit další funkce. Nové vylepšení fotoaparátu zahrnuje sedm objektivů Pro, včetně hlavního fotoaparátu s rozlišením 48 MP, funkce portrétu nové generace a pětinásobného teleobjektivu (exkluzivně u modelu Pro Max). Výkonný čip A17 Pro přináší profesionální výkon a umožňuje mobilní gaming. Řada 15 Pro samozřejmě dostala také port USB C s rychlostí USB 3 pro profesionální workflow s až 20krát rychlejšími přenosy dat. Později v průběhu roku umožní aktualizace také prostorové snímání videa pro brýle Apple Vision Pro Glasses.

K dostání od 22. září za cenu od 29 990 Kč (iPhone 15 Pro) a od 35 990 Kč (iPhone 15 Pro Max). Předobjednávky od 15. září.

Apple Watch Series 9: první CO2 neutrální produkt společnosti Apple

Apple Watch Series 9 lze nakonfigurovat jako CO2 neutrální produkt.

Apple představil hodinky Apple Watch Series 9, které přinášejí několik nových funkcí do nejprodávanějších chytrých hodinek na světě. Hodinky Series 9 jsou vybaveny čipem S9 SiP, který umožňuje výrazné zvýšení výkonu. Hodinky jsou vybaveny inovativním gestem dvojitého poklepání: primární tlačítka lze nyní ovládat pouhým dvojitým poklepáním ukazováčku a palce. Především si zákazníci mohou poprvé vybrat verzi těchto hodinek s neutrálními emisemi CO2, což zdůrazňuje závazek společnosti Apple k ochraně životního prostředí. Apple Watch Series 9 jsou prvním uhlíkově neutrálním produktem společnosti Apple. Tyto kroky jsou součástí cíle společnosti Apple dosáhnout do roku 2030 CO₂ neutrální bilance ve všech oblastech činnosti společnosti.

K dostání od 22. září za cenu od 11 490 Kč (hliník) a od 19 990 Kč (nerez).

Apple Watch Ultra 2: co umí nové power smartwatch

Apple Watch Ultra 2 jsou nejodolnější hodinky Apple Watch vůbec.

Nové hodinky Apple Watch Ultra 2 jsou tahounem mezi chytrými hodinkami. Umí všechno, co Series 9, a ještě lépe. Čip S9 SiP, vyvinutý speciálně pro Ultra 2, umožňuje vylepšení celého systému a nové funkce, jako je gesto dvojitého poklepání a Siri přímo v zařízení. Displej je s jasem 3 000 nitů nejjasnější, jaký kdy Apple vytvořil, a nabízí noční režim pro tmavé prostředí. Ultra 2 byl testován pro extrémní podmínky a je ideální pro vodní sporty včetně volného potápění do hloubky 40 metrů. Aplikace Oceanic+ zaznamenává potápění a poskytuje důležité údaje v přehledném textu. Výrazně vylepšeny byly také funkce pro cyklisty. Hodinky Ultra 2 lze sestavit také jako verzi s neutrálními emisemi CO2. Obal CO2-neutrálních modelů se pak skládá ze 100 % z přírodních vláken.

K dostání od 22. září za cenu od 22 990 Kč.

Článek vyšel v originále na Esquire.de

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best