Home  /  Style  /  Baby, it's cold outside - alespoň na těchto místech určitě!

Baby, it's cold outside - alespoň na těchto místech určitě!

Kdy bude zase léto? Zpíval kdysi velký Rudi Carrell. Mnohem důležitější je však v dnešní době otázka: Kdy už bude konečně opravdová zima a se sněhem? Pokud si chcete být jistí, obujte si sněžnice a vydejte se k jednomu z těchto cílů. Představujeme vám čtyři nejlepší destinace pro zimní dovolenou.
27.01.2023
Text: Esquire Editors Germany
Foto: Kakslauttane Arctic Hotel

4 nejlepší destinace pro extrémní zimu

Nejchladněji je ve východní Antarktidě, poblíž ruské výzkumné stanice Vostok. Nachází se nad zamrzlým jezerem v nadmořské výšce téměř 3500 metrů. V roce 2004 zde byla naměřena neuvěřitelná teplota -98,6 °C. Nejvíce sněhu napadne v japonské horské vesnici Takakura, 240 kilometrů severozápadně od Tokia. Každoročně zde napadne více než 11,5 metru sněhu. Kniha Sněžná země od autora Nobelovy ceny Kawabaty Jasunariho pojednává o cestě tímto krajem.

Nejvyšším místem na světě je - jak samozřejmě víme - Mount Everest. Jeho vrchol se tyčí do výšky 8 848 metrů nad mořem a průměrná teplota je příjemných minus 19 stupňů. V roce 1953 na ni jako první vystoupili Tenzing Norgay a Edmund Hillary. Ten poté řekl svému kolegovi Georgi Loweovi: "No, Georgi, konečně jsme toho bastarda odrovnali." Na druhou stranu, šance na sněhovou nadílku ve Střední Evropě jsou statisticky mizivé. Proto Esquire doporučuje následující čtyři destinace:

1. Bivacco Gervasutti, Itálie

Žádné topení, žádná toaleta, mizerný signál mobilního telefonu - pokud hledáte pohodlí, italský Bivacco Gervasutti je špatná adresa. Ale pokud se tam dostanete, budete ve výšce 2870 metrů na masivu Mont Blancu s výhledem na ledovec Fréboudze rádi, že máte střechu nad hlavou, postel a kde si uvařit. To vše můžete získat za pouhých 10 eur na noc.

2. Hotel Ještěd, Česká republika

Na 1012 metrů vysoké hoře Ještěd nedaleko Liberce stojí impozantní televizní věž. Je vysoká 100 metrů a je považována za jednu z nejvýznamnějších českých staveb 20. století. Největší zajímavostí je však to, že se zde nachází také hotel s úchvatným panoramatickým výhledem na krásnou krajinu. Ideální pro lyžaře, turisty a všechny, kteří si chtějí v zimě odpočinout.

3. Kakslauttanen Arctic Resort, Finsko

Pokud si chcete užít nevšední zimní dovolenou, sotva najdete něco lepšího než přenocování ve finském arktickém středisku Kakslauttanen. Nebudete zde bydlet ve standardních hotelových pokojích, ale přímo pod hvězdami. V průhledných iglú s vlastní saunou máte dokonalý výhled na polární záři a nedotčenou přírodu

4. Iglú vesnička Gstaad, Švýcarsko

Hotel, který se buduje každý rok znovu? Nezní to příliš udržitelně, ale je to tak: Iglu-Dorf Gstaad, která se nachází ve výšce 2000 metrů nad mořem v Bernském pohoří, využívá pouze přírodní zdroje. Umělci každoročně vytvářejí úžasné místnosti z ledu a sněhu, ve kterých mohou hosté od 25. prosince strávit noc jako v zimní říši divů - zabalení do expedičních spacáků, které vydrží teploty až -40 stupňů Celsia.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best