Home  /  Style  /  Balenciaga oblékne fotbalový tým Stade Rennais

Balenciaga oblékne fotbalový tým Stade Rennais

Spolupráce, díky níž se opět setkává svět sportu a módy.
19.09.2022
Text: Josef Šlaich
Foto: Getty Images

Po podpisu spolupráce mezi zástupci Roma a Fendi a po možné dohodě mezi AC Milán a Off-White je na cestě další. Stade Rennais právě oficiálně uzavřelo smlouvu se značkou Balenciaga, která byla založena Španělem Cristóbalem Balenciagou v roce 1917, a bude Francouze oblékat po celou aktuální sezónu pro zápasy Ligue 1 a Evropské ligy.

Dohoda vznikla také a především proto, že Balenciaga patří skupině Kering, společnosti vlastněné François-Henri Pinaultem. Ten je zároveň majitelem Rennes. Spolupráce opět dokládá, jak rozsáhlý je trh módních partnerů špičkových evropských klubů, od excelentních krejčovských značek přes streetwearové až po ty nejuznávanější na světě.

V posledních několika sezónách se stále více značek odhodlává ke spolupráci se světem fotbalu - pojímají klub jako značku, se kterou je třeba spolupracovat, a ne jen jako skupinu hráčů, které je třeba obléknout - a zdůrazňují, že mezisektorová spolupráce je zcela specifickým způsobem, jak se vyhnout obvyklému vyšumění běžných kolaborací.

A po loňské dohodě mezi Diorem a PSG nyní vstoupil na pole další velký francouzský módní dům, který obléká ne tolik slavný tým, jako je Stade Rennais, takže tato výzva je aktuální i mimo hrací plochu.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best