Home  /  Style  /  Balenciaga přerušila spolupráci s Kanye Westem

Balenciaga přerušila spolupráci s Kanye Westem

Značka vymazala ze svých sítí a webu jakýkoli náznak spolupráce s rapperem.
19.10.2022
Text: Josef Šlaich
Foto: Balenciaga

Bylo jen otázkou času, kdy se Balenciaga rozhodne udělat revidovat svůj vztah s Kanyem Westem, který byl několik týdnů středem kontroverze nejprve kvůli tričku White Lives Matter, které měl na sobě během pařížské přehlídky Yeezy, a poté kvůli sérii prohlášení zveřejněných online na Instagramu a Twitteru - než ho obě sociální sítě zablokovaly. 

Navzdory absenci oficiálního vyjádření značky si spojení mezi Balenciagou a Westem - který otevíral nejnovější přehlídku na sezónu Summe 23 - vyžádalo protiopatření, aby se distancovala od toho, co rapper v posledním období udělal a řekl.

Protiopatření přišla, i když v tichosti a téměř nepostřehnutelně. Fotografie související s Westovým outfitem na přehlídce Summer 23 byla z webu Vogue Runway odstraněna, stejně jako z webových stránek Balenciaga, ze kterých zmizela i sekce věnovaná Yeezy Gap Engineered By Balenciaga. Stejný collab již navíc není k dispozici ani na internetových obchodech, jako jsou MyTheresa, Luisa Via Roma a Farfetch.

Žádné oficiální prohlášení, ale řada kroků, které dávají jasně najevo záměry Balenciagy: distancovat se od Kanyeho Westa. Jestliže krok značky skupiny Kering byl správný a zřejmý, Demna je naopak v rozhodně jiné situaci. Vztah mezi kreativním ředitelem a zakladatelem Yeezy je dlouhý a hluboký, zrodil se před lety a pokračoval i v průběhu let. 

West o sobě často mluví jako o „Demnově hetero manželovi“ a je nejen stálým hostem v prvních řadách na přehlídce značky, ale také jejím velvyslancem a částečně i důvodem jejího komerčního úspěchu. V rozhovoru, který loni zveřejnil deník New York Times, Demna popsal svůj vztah s Kanyem Westem jako „velmi intenzivní tvůrčí výměnu“ a při několika příležitostech neopomněl zdůraznit, jak je vztah s Westem intenzivní a každodenní. 

Těžko si tedy můžeme myslet, že by se Gvasalia mohl od Kanyeho distancovat, zatímco se zdá pravděpodobnější, že ho značka povede k tomu, aby se od Kanyeho Westa distancoval, alespoň z obchodního hlediska.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best