Home  /  Style  /  Buďte jako Pharrell. A používejte ochranu
Pharrell Williams

Buďte jako Pharrell. A používejte ochranu

Hudebník a zakladatel společnosti Humanrace, který je známý svou bezchybnou pletí, se s námi podělil o svůj nejdůležitější beauty tip.
22.07.2022
Text: Josef Šlaich
Foto: Humanrace

Hned na úvod mi téměr padesátiletý rapper, producent a skladatel Pharrell Williams přiznává, že na tom býval s používáním ochranného krému proti slunci stejně, jako většina z nás. „Celý život jsem se soustředil pouze na tři kroky: cleanser, peeling a hydratační krém," říká během rozhovoru po telefonu pro Esquire Czech.

O tom, že dělal velkou chybu ho přesvědčil až několikaměsíční vývoj nových produktů Sun Care, které rozšiřují portfolio jeho úspěšné beauty a wellness značky Humanrace. „Existuje tolik informací, které kdyby lidé znali, chovali by se úplně jinak, než jak se chovají teď,“ dodává a toto tvrzení by se ostatně dalo aplikovat na spoustu věcí, ale v tomto případě zůstaneme u ochrany před UV zářením.

„Ochranu před UVA a UVB zářením zkrátka nemůžete ignorovat a tvářit se, že neexistuje. Potvrzených případů rakoviny kůže neustále přibývá a ozonová vrstva se ztenčuje stále rychleji.“

Právě to vedlo nestárnoucího hitmakera nejen k tomu, že do své osobní rutiny zařadil opalovací krém, který používá každý den bez ohledu na roční období a počasí, ale také k vytvoření dvou zcela nových produktů na bázi oxidu zinečnatého, jež poskytují UV ochranu SPF 30. Čistě minerální ochrana před UV zářením nebyla testována na zvířatech, její složení nepoškozuje korálové útesy a je k dostání ve znovu plnitelných eko obalech. 

Minerální UV ochranu poznáte tak, že ve složení najdete zinc oxide nebo titanium dioxide. Ty na povrchu kůže vytváří fyzickou bariéru a jsou oblíbené hlavně v přírodní kosmetice. Mají však jednu velkou nevýhodu, s ní že málokterá značka umí popasovat - na pokožce mohou zanechávat bílý film. Pro Pharrella a Rachel Muskat, spoluzakladatelku společnosti Humanrace, to byla při formulování v laboratoři jedna z největších výzev. Druhým problémem byla samotná textura přípravku. Pharrell nemá rád hutné krémy, takže chtěl texturu podobnou lehkému hydratačnímu krému.

„Opalovací krém by měl nejen chránit, ale zároveň o pleť pečovat,“ zdůrazňuje a přiznává, že toho dosáhli díky extraktu z houby rosolovky řasotvaré, která je obsažena v krému Humanrace Humidifying Cream. Formulaci dodává na lehkosti a v kombinaci se skvalanem a aloe vera poskytuje pleti nepřetržitou hydrataci po celý den. Trvalo dva roky, než Pharrell a Muskat přišli s finální verzí, která splňuje všechny jejich požadavky. 

Rada od Pharrella na závěr? „Na to aby opalovací krém skutečně fungoval, musíte ho používat pravidelně každý den a po celý rok.“ Jakou UV ochranu si pořídit na tvář, krk a uši? V následující galerii najdete výběr podle redakce Esquire Czech.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best