Home  /  Style  /  C-HR posunuje svůj radikální styl na vyšší úroveň

C-HR posunuje svůj radikální styl na vyšší úroveň

Úspěch vám dodá odvahu. Toyota zůstává i ve druhé generaci modelu C-HR věrná svému originálnímu designu. Poprvé je tento kompaktní model crossoveru k dispozici s plug-in hybridním pohonem, čímž se stává v daném segmentu jedinečným.
19.07.2023
Text: Alex Mayer
Foto: Toyota

Když Toyota před téměř sedmi lety představila model C-HR, mnozí nemohli uvěřit tomu, co vidí: poněkud svérázně stylizovaný crossover kompaktní třídy, mladistvý, drzý a polarizující. Kdo by si ho měl koupit? Automobilka, jinak známá svým spíše konzervativním designem, měla s modelem C-HR - zkratka znamená Coupé High Rider - správný nápad. Vůz byl zákazníky přijat velmi dobře. Hned v prvním roce bylo objednáno 120 000 kusů. Jako důvod koupě uvedlo 55 % kupujících design. Celkově sjelo z výrobní linky od debutu více než 800 000 vozů C-HR.

Poprvé jako plug-in

Druhá generace, dlouhá 4,36 m a vyvinutá výhradně v Evropě pro evropský trh, je nyní na cestě. Svým designem není o nic méně odvážná než ta první a hodně si bere ze studie Prologue, kterou Toyota ukázala na konci roku 2022. Uvnitř je C-HR moderní, ale jasně strukturovaný. Za volantem se nachází plně digitální 12,3palcový přístrojový panel, uprostřed palubní desky je druhý přístrojový panel. Pro zájemce lze nabídnout čalounění sedadel z PET lahví a koberce ze starých rybářských sítí. Toyota tvrdí, že ještě nikdy nepoužila v žádném voze tolik recyklovaných materiálů jako v C-HR.

Malý crossover by měl také během jízdy vypouštět do životního prostředí co nejméně CO2. Čistě elektrický C-HR však neexistuje, nabídka pohonných jednotek zahrnuje 1,8litrový hybrid s výkonem 140 koní a dvoulitrový hybrid s výkonem 198 koní. Výkonnější model má navíc možnost pohonu všech kol s přídavným elektromotorem (30 kW/41 k) u zadní nápravy. C-HR s plug-in hybridním pohonem dokáže ujet až 66 kilometrů v čistě elektrickém režimu, což je v tomto segmentu unikátní. Dvoulitrový čtyřválec je kombinován s elektromotorem o systémovém výkonu 164 kW/223 k.

Uvedení nové Toyoty C-HR na trh je naplánováno na konec roku 2023. Při uvedení na trh se počítá se dvěma premiérovými edicemi. První se jmenuje GR Sport a je odpovídajícím způsobem upravena pro sportovní styl jízdy. Výbava zahrnuje 360stupňovou kameru a head-up displej. Druhá edice nese název Lounge a je vybavena čalouněním sedadel z veganské kůže, panoramatickou střechou a prémiovým audiosystémem JBL. Cenu Toyota uvede až později.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best