Home  /  Style  /  Cesta časem: hodinky Louis Vuitton Tambour Twenty

Cesta časem: hodinky Louis Vuitton Tambour Twenty

Hodinky Louis Vuitton Tambour slaví 20 let! Speciální limitovaná edice modelu (a nový ambasador značky) na oslavu výročí.
20.09.2022
Text: Leonard Pack
Foto: Louis Vuitton

Klasické hodinky slaví narozeniny: kardinální projekt značky Louis Vuitton, náramkové hodinky Tambour, slaví 20. výročí. K této příležitosti nechal pařížský luxusní dům vyrobit exkluzivní a velmi limitovanou edici. Hodinky Tambour Twenty kombinují klasické řemeslné zpracování s moderními akcenty a zrychlují tep každého hodinářského srdce. Nový model představuje hollywoodská hvězda Bradley Cooper. Herec debutuje jako nová tvář kultovní značky.

Nové hodinky Louis Vuitton: od modelu Tambour k modelu Tambour Twenty

V roce 2002 se mezi designéry a hodinářskou elitou rozpoutal rozruch. Ve švýcarském ateliéru "La Fabrique du Temps Louis Vuitton" vznikl nový model náramkových hodinek, který díky odvážné kreativitě a odborným znalostem postavil na hlavu dosud platné konvence a stanovil nové standardy. Kulaté pouzdro vytvořené z kovového bloku s připojenými rohy se stalo novou hvězdou na hodinářském nebi. Ať už se jednalo o sběratele nebo neodborníky - Tambour se stal kultovním předmětem. Není proto divu, že se tento inovativní výrobce dokázal během dvou desetiletí prosadit. V průběhu času prošel původní model několika změnami, ale náramkové hodinky byly znovu a znovu přetvářeny a přizpůsobovány modernímu duchu doby. Například v roce 2009 s hodinkami Tambour Spin Time změnila způsob zobrazování času (místo ručiček rotující kostky). Ale i dnes lze rozpoznat kořeny hodin. S novým výročním modelem Tambour Twenty nyní Louis Vuitton ctí svou historii a vzdává hold původnímu modelu Tambour.

Tambour Twenty: mimořádně limitovaná edice hodinek

Dvacet let po průlomu značky Louis Vuitton na poli hodinářství jsou hodinky Tambour Twenty poctou svému ikonickému předchůdci. Výroční model je vyroben v pouhých 200 kusech. To však není jediný důvod, proč se sběratelům při pohledu na tyto hodinky podlamují kolena. O zbytek se postará jejich vzhled. V hluboce rozšířeném 41,5mm pouzdře se nachází hnědý ciferník s povrchovou úpravou Sunburst. Pod žlutými ručičkami chronografu, které se vyjímají - což je odkaz na stejnobarevnou nit, která se kdysi používala při výrobě kůží módního domu -, jsou jasně viditelná filigránsky vyrytá písmena "Louis Vuitton". Výroční model doplňují vysoce kvalitní prvky, jako je automatický vysokofrekvenční chronografický strojek LV277, 22karátové oscilační závaží a speciálně gravírovaná zadní strana pouzdra. Dodává se s plátěným pouzdrem Monogram vyrobeným na zakázku, které vzdává hold umění cestování značky Louis Vuitton.

Bradley Cooper je novou tváří značky Louis Vuitton

S uvedením modelu Tambour Twenty se herec Bradley Cooper ujímá své nové role ambasadora značky Louis Vuitton. Kultovní značka přichází s moderní, talentovanou a bezesporu pohlednou tváří v podobě úspěšného hollywoodského miláčka, jehož aktuální projekt Maestro bude uveden do kin v roce 2023. Ve své první kampani představuje 47letý muž limitovanou sběratelskou edici ikonických hodinek Tambour. V doprovodném videoklipu, který režíroval Damien Chazelle, se Cooper vydává na cestu od chlapce k sebevědomému muži, z lesa do městské džungle. Na obrazovce se objeví nápis Journey Beyond Time, když konečně spatří panorama New Yorku ve stínu Chrysler Building. Uplynulá dvě desetiletí jsou dostatečným důkazem, že ikonická řada Tambour přežije i čas.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best