Home  /  Style  /  Dalyb, Ríša Zelinka a Laris na catwalku? Nenechte si ujít módní přehlídku adidas Originals na pražském Fashion Weeku

Dalyb, Ríša Zelinka a Laris na catwalku? Nenechte si ujít módní přehlídku adidas Originals na pražském Fashion Weeku

Co mají společného designér šperků Ondřej stára, stylista Zdeněk Marek, choreografka Silva Ravas, producent Radim Vychopeň, light designer Jozef Čabo a art directorka Veronika Donutková? Ti všichni patří mezi crew Club Originals a podílí se na první módní přehlídce adidas Originals v České republice v rámci letošního Fashion Weeku. Ta rozhodně nebude klasickou přehlídkou, ale unikátní show, kde se přesvědčíte, že adidas na Fashion Week patří.
12.04.2023
Text: Redakce
Foto: Jakub Zeman

Poprvé v historii se adidas Originals představí v rámci MBPFW. High a street fashion se tak konečně sejdou na přehlídkovém mole. Uvidíte looky a siluety ikonických tenisek stylizované zcela jinak, v duchu spojení nostalgie a budoucnosti, a showcase originality z pohledu netradičního castingu i stylingu. Doplněné budou o novou exkluzivní limitovanou edici šperků od Ondřeje Stáry, která vznikne pro účely této módní přehlídky. To celé v Art direkci Veroniky Donutkové a Zdeňka Marka.

Mezi modely se objeví např. art directorka Esquire Káťa Olexová, skejťák Ríša Zelinka, slovenská zpěvačka Laris Diam či raper a producent Dalyb, který půjde svůj první catwalk v životě. Navíc exkluzivně pro tuto show připravuje Dalyb i Laris speciální hudební performance – zažijete je jak nikdy předtím. Doplní je modelové z Pure Model Agency a street castingu, který zprodukovala značka adidas, aby zapojila ty, jejichž krevní skupina je právě svět street fashion.

A kdo je součástí crew Club Originals?

VERONIKA DONUTKOVÁ: Filmařka (kameramanka) s láskou ke všemu vizuálnímu a pohybovému má na starost celou adidas Originals show, která rozhodně nebude klasickou přehlídkou, ale exkluzivním zážitkem, který ukáže, že adidas má na Fashion Weeku své místo.

ZDENĚK MAREK: Český designer Zdeněk Marek momentálně studuje na Institut Francais De La Mode v Paříži. Zároveň je Art Director a pracuje pro český Vogue. V rámci adidas Originals show se podílí na Art Direkci a má na starost styling celé show.

ONDŘEJ STÁRA: Připravuje limitovanou edici šperků na míru k vybraným outfitům. Šperku se věnuje už 13 let, snaží se ke každému projektu přistupovat individuálně, proto nemá rukopis a každá nadcházející kolekce je překvapením. Vystudoval BC biochemického inženýra a magistra umění za 7 let studia v ateliéru K.O.V. evy Eisler.

SILVI RAVAS: Choreografka, event directorka, produkční manažerka a lektorka tance a jogy. To jsou vše oblasti, ve kterých Silvie působí a které naplno vtiskává do adidas Originals show. Celý její život jí provází práce a tvorba s umělci a pohybem. Začínala tancováním a vytvářením shows u Yemi AD a pak následovali její vlastní projekty a spolupráce jako např. AWA, DIVIZE team a další spolupráce s umělci (např. Benem Cristovaem). Svůj sen si Silva splnila, když si zatančila na tour s Kanye Westem.   

RADIM VYCHOPEŇ: Radimo je saxofonosta, flétnista a hudební producent z Prahy. Jako kapelník se stará o kapelu Champion Sound, která roky doprovázela Prago Union, hráli téměř s celou česko-slovenskou hiphopovou scénou, ale i s MCs z Německa a Ameriky. Jako producent stojí například za deskou Annet X Až budu velká chci být Aneta Charitonova. Právě on připravuje celou hudební produkci show včetně speciálních tracků s Dalybem a Laris Diam, které zažijete jako nikdy předtím.

Club Originals není fyzické místo, ale kreativní vibe a spojení talentů, umělců, tvůrců, lidí z různých kultur a subkultur, kteří dokážou společně vytvořit něco unikátního. Je to oslava svobodného originálního a inspirativního ducha, jenž odráží pocit sounáležitosti, sebevyjádření a radosti napříč subkulturami a fashion dědictvím, který inspiruje další generace.

Sejdeme se v neděli 16. dubna v 21:00 v Chuchli. V rámci show uvidíte limitovanou edici šperků, performance rappera Dalyba a zpěvačky Laris, doražte včas na welcome drink.  Vstupenky na módní přehlídku jsou k dostání goout.cz.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best