Home  /  Style  /  David Beckham navrhl supersportovní vůz

David Beckham navrhl supersportovní vůz

David Beckham se kvůli Maserati vydal mezi automobilové designéry a podle svých představ vytvořil dva aktuální trojzubce své vlastní kolekce Fuoriserie.
17.06.2023
Text: Josef Šlaich
Foto: Maserati

Fuoriserie, což v italštině znamená "na míru", je individualizační program Maserati. Zde si můžete své Maserati navrhnout podle svých představ. Nedávno zde mohla popustit uzdu své kreativitě i fotbalová hvězda David Beckham, který pro italského výrobce sportovních vozů vytvořil novou kolekci Fuoriserie Essentials. Jako průkopník stylu a globální ambasador značky chce David Beckham povzbudit milovníky automobilů k realizaci vlastní vize italského luxusního sportovního vozu.

Inspirován svým vlastním šatníkem

Beckhamovy sporťáky, supersportovní vůz MC20 a SUV Grecale, jsou na jedné straně inspirovány klasickým designem Maserati, na straně druhé jsou poklonou jeho šatníku z Savile Row, londýnské nákupní ulice známé množstvím pánských krejčovských dílen na míru.

Výsledkem jsou dvě výrazné konfigurace vozidel, kterými Brit reinterpretoval své oblíbené historické vozy značky s trojzubcem v moderním designovém jazyce.

Beckham byl fascinován elegantním vozem Maserati Ghibli Coupé z roku 1967, a tak si pro svůj první vůz David Beckham Essentials Maserati MC 20 vybral modrou barvu "Night Interaction" a do interiéru světle hnědou kůži. Pro svou druhou konfiguraci vzdal hold vozu Maserati Quattroporte Royale z roku 1986, kterého bylo vyrobeno pouze 51 kusů, a pro SUV Grecale zvolil tmavě zelený lak exteriéru "Verde Royale". Zelenou barvu exteriéru zkombinoval s koženým čalouněním v teplých hnědých tónech.

"Vždycky jsem miloval auta, takže pro mě bylo velkým zážitkem navrhnout a vytvořit vlastní kolekci Fuoriserie. Bylo neuvěřitelné spolupracovat se zkušeným týmem Maserati," říká David Beckham.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best