Home  /  Style  /  Džínové minišortky jsou out - teď frčí jorts!

Džínové minišortky jsou out - teď frčí jorts!

Místo džínových šorteček si módní fanoušci nyní vybírají dlouhé džínové šortky. Ukážeme vám, jak se tzv. jorts nosí.
12.07.2023
Text: Josef Šlaich
Foto: Instagram

Zatímco průhledné šaty jsou v kurzu, šortky se letos v létě krotí. Místo krátkých džínových jsou nyní žádané dlouhé šortky. Jak tento trendy kousek nosit?

Elegantní nebo ležérní Na rozdíl od krátkých šortkek, které působí ležérním dojmem, působí jortky mnohem elegantněji než džínové šortky. V této sezóně se totiž tento módní doplněk prodlužuje a sahá téměř ke kolenům. Jak ukazuje například Hailey Bieber, jorts v bílé barvě se v mžiku stanou elegantními.

Francouzský módní dům Givenchy pro letošní léto zdůrazňuje džínové kraťasy. Na přehlídkovém mole se tento kousek kombinuje s lehkými halenkami nebo světlou podprsenkou. Ukazuje se zde univerzálnost šortek: místo minimalistických předvádí Givenchy šortky ve stylu módních cargo kalhot.

Pohodlný look snadno vytvoříte s džínovými šortkami snadno. Okamžitou volnost vám dodají také rozstřepené nohavice.

I muži nosí jorts

Džínové kraťasy jsou v pánských šatnících obzvláště oblíbené a v této sezóně patří k naprostým základům. Můžete si je pořídit v módním dad look stylu s teniskami. Nebo je zkombinujte s elegantními botami a odpovídající džínovou košilí, jako to dělá Prada na jaro a léto 2023.

Díky šortkám budete mít během chvilky i ležérní styl: content creator Mr. Upperhand doplnil vzhled tílkem, bomberem, kšiltovkou a retro teniskami.

V módě frčí vibe počátku 21. století: přeneste tuto dekádu do svého šatníku pomocí šortek. Vyberte si baggy a oversized pár. Tento look můžete stylizovat i ležérně s teniskami, košilí a kšiltovkou.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best