Home  /  Style  /  Esquire Top Shelf: Vyzbrojte se korektorem jako Patrick Dempsey

Esquire Top Shelf: Vyzbrojte se korektorem jako Patrick Dempsey

Kdo říkal, že je korektor jen pro ženy?
05.09.2023
Text: Josef Šlaich
Foto: Courtesy of brand

Pokud jste jedním z nejkrásnějších mužů na světě a vzali jste si vizážistku, která vlastní řadu bio kosmetiky, dejte si pozor, protože by vás hned mohla obsadit do kampaně na svůj korektor. Jasně, možná to není váš případ, ale je to případ jednoho ze zlatých hollywoodských párů: Jillian Fink a Patricka Dempseyho, kteří jsou manželé od roku 1999 a mají spolu tři děti. 

Ona je vizážistka hvězd a zakladatelka proslulé beauty značky. On zase herec a automobilový nadšenec, několikrát zařazený do různých seznamů nejvíc sexy mužů světa.  Společně ukázali světu, že i muži by měli pečovat o své oči, zejména před natáčením a vystupováním na červením koberci. Hned na začátku si ujasníme, že v našem případě se bude jednat hlavně o zakrytí kruhů pod očima po uzávěrce, ok?

Efektivní rutina začíná čištěním pleti, následnou hydratací a masáží, která zbaví obličej otoků a krásně pleť prozáří. Třešničkou na dortu je však korektor v tyčince, který zakryje nedokonalosti, jako je zarudnutí a tmavé kruhy pod očima. Patrick si ho dokonce oblíbil natolik, že ve videu názorně předvedl, jako ho používá. Vysoká pigmentace zaručí perfektní krytí a maximální výdrž produktu. Stačí ho trochu zahřát mezi konečky prstů a nanést tam, kde je třeba. 

To, že make-up běžně používají slavní herci není jistě nic nového, ale je zajímavé, že herec a tak uznávaná mužská tvář, skutečný sexsymbol, se na rozdíl od svých kolegů podělil o jedno ze svých tajemství a ukázal, že make-up může být také velmi přirozený a vlastně neviditelný, a že je především pro všechny, včetně mužů.

Jak korektor správně používat?

Prvním pravidlem pro to, aby korektor nebyl vidět, je zvolit ho v přesném odstínu vaší pleti, a to i a především s ohledem na podtón: stačí jen mírně odlišný odstín a okamžitě si ho všimnete. Druhým nejdůležitějším faktorem je konzistence výrobku: krémový v tubě je ideální pro suchou pleť, ten v tyčince je tužší a tím pádem ideální pro mastnější pleť, která produkuje více kožního mazu, a je potřeba, aby opravdu déle vydržel.

Nejlepší způsob nanášení je ten, který předvedl Patrick Dempsey: prsty (nebo malým štětcem) si naberte malé množství a dokonale ho zapracujte. Méně je v tomto případě zkrátka opravdu více. 

V galerii najdete výběr těch nejlepších korektorů od kosmetické redakce Esquire Czech.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best