Home  /  Style  /  Esquire vybírá: Nejlepší módní momenty roku 2022

Esquire vybírá: Nejlepší módní momenty roku 2022

Rok 2022 právě skončil. Je čas ohlédnout se zpět a zhodnotit nejlepší módní momenty roku. Esquire představuje deset nejzajímavějších módních událostí roku 2022 - od skvělých módních přehlídek přes smutná loučení až po nejlepší looky Timothée Chalameta na červeném koberci.
01.01.2023
Text: Jean-Clause Mpassy
Foto: Getty Images

1. Performance Kendricka Lamara pro Louis Vuitton

Přehlídka Louis Vuitton je vlastně dostatečná podívaná. Když se Kendrick Lamar chopí mikrofonu, aby naživo předvedl svůj soundtrack, všichni vědí: lepší už to nebude!

2. Valentino Pink

Návrhář značky Valentino Pierpaolo Piccioli, který na přehlídkovém mole předvedl jednobarevnou podívanou, si růžovou barvu přivlastnil a nevyhnutelně ji spojil s DNA svého zaměstnavatele. Po "Bottega Green" následovala letos "Valentino Pink".

3. Ryan Gosling jako Ken

Ryan Gosling se jako ztělesněný Ken ujme hlavní mužské role ve filmové adaptaci Barbie - a během natáčení se dvakrát stane virálem. Nejprve ve stylovém džínovém vzhledu, posléze v zářivých neonových barvách.

4. červený koberec podle Timothée Chalameta

Ať už v třpytivém saku Louis Vuitton nebo v topu bez zad od Haidera Ackermanna, Timothée Chalamet na červeném koberci vypadá jako ze vzdálené stylové galaxie. A je o světelné roky před námi.

5. Newcomer roku: Bianca Saunders

Bianca Saunders je jednou z nejlepších mladých mezinárodních návrhářek a jen za svou kolekci jaro/léto 2023 představenou v červnu by si zasloužila všechna ocenění pro nováčky. Mladá britská návrhářka se svými jemně mužskými střihy patří k početné skupině žen, které navrhují výhradně pánskou módu.

6. Rhuigiho debut pro Bally

Rhuigi Villaseñor představil v září svou první kolekci pro tradiční švýcarský dům Bally a překvapil nejen své kritiky, ale i nás. Díky svému sebevědomí a tvůrčímu smyslu pro detail by se tento Američan s filipínskými kořeny mohl v dohledné době zařadit po bok velkých amerických návrhářů, jako jsou Tom Ford, Michael Kors nebo Virgil Abloh.

7. RIP Issey Miyake

Ve věku 84 let nás opustil jeden z největších designérů moderní doby. Japonec Issey Miyake byl známý svými pokrokovými návrhy a v 80. a 90. letech zanechal ve světě módy výraznou stopu. V roce 1997 ukončil aktivní činnost a svěřil veškeré provozní činnosti do rukou svých zaměstnanců. Části Homme Plissé, jedné z nesčetných linií Issey Miyake, se v posledních třech letech staly skutečným mainstreamovým úspěchem.

8. Poslední geniální tah: přehlídka Twinsburg Alessandra Micheleho

Po neuvěřitelně úspěšných letech u Gucci oznámil Alessandro Michele na konci listopadu svůj odchod. Zářijová přehlídka v Twinsburgu byla proto jeho poslední pro tento tradiční italský dům, který Michele svou estetikou 70. let přivedl zpět na vrchol módní scény. O emotivní finále se postaralo 68 párů dvojčat, které se nejprve prošly po molu odděleně a později za ohromeného přihlížení diváků společně.

9. Raf Simons uzavírá svůj label

Raf Simons po 27 letech kariéry uzavírá svou stejnojmennou značku a soustředí se na roli kreativního spoluředitele značky Prada. Po desetiletí byla belgická značka považována za ztělesnění dobře situované niche značky, která uměla najít rovnováhu mezi uměním a komercí.

10. Přehlídka Dior před nejstarším divem světa

Ani nechceme vědět, jak náročné bylo uspořádat show uprostřed pouště před pyramidami v Gíze. Jedno je jisté: byla to podívaná, která neměla obdoby. Kim Jones nás tentokrát překvapila futuristickou kolekcí pre-Fall 2023, která upomíná na filmový epos Duna.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best