Home  /  Style  /  Game, set, tenisky: tenisové sneakers se právě stávají novým pánským trendem

Game, set, tenisky: tenisové sneakers se právě stávají novým pánským trendem

Z hřiště na ulici. To není jen příběh basketbalových tenisek, jako jsou Jordany nebo Converse Chucks. Letos na jaře se vrací trend obuvi, kterého se všichni nemůžeme dočkat: Tenisové sneakers.
10.03.2023
Text: Mario Mirschberger
Foto: K-Swiss

Sportovní styly jsou dokonalým doplňkem každodenních outfitů a mají svůj vlastní příběh. Tenisky jsou k dostání od nejrůznějších značek, ale všechny siluety mají jedno společné: budeme je nosit na jaře 2023. Prozradíme vám, čím jsou tenisové sneakers tak výjimečné, které modely jsou obzvlášť trendy a jak můžeme nejlépe kombinovat kurtovou obuv s běžným oblečením.

Revival tenisových sneakers: K-Swiss se vrací na scénu

Obvykle to jsou basketbalové boty, které se ze sportu prosadí do komerční sféry. Nicméně jedna značka také zvládla podobnou cestu na výsluní. V roce 1966 vytvořili dva Švýcaři v Kalifornii značku obuvi určenou výhradně pro tenis: K-Swiss. Jejich vize - nechtěli vytvořit nic menšího než nejlepší tenisové boty všech dob. Výsledkem byla první tenisová obuv na světě vyrobená výhradně z kůže. Po všch vzestupech a pádech je nyní značka, téměř po 60 letech, opět více než populární. Model SI-18 Rival, který představuje mix vintage vzhledu 80. let a sportovní tenisky, byl právě znovu uveden na trh. Dokonalá hybridní teniska na kurt i mimo něj. My ale samozřejmě nosíme tenisky s ikonickými pěti pruhy mnohem raději mimo hřiště.

Jaké další značky jsou proslulé svými tenisovými modely?

Ne všechny značky, které patří k tomuto trendu, si hned spojíte s teniskami. Přesto jich je mnohem více, než by se na první pohled mohlo zdát. Tabulce samozřejmě vévodí značka adidas a tenisky Stan Smith. Ale kromě K-Swiss jsou v tenise jednoznačně ukotveny i značky jako Reebok nebo Autry. Model Club C od Reeboku byl navržen speciálně pro tenisový kurt a americká sportovní značky Autry má své tenisové kořeny uloženy hluboko ve své DNA.

Co dělá tenisové boty módními?

Tenisové tenisky se vyrábějí v nejrůznějších tvarech, barvách a provedeních. Neexistuje žádný společný vizuální prvek. Jediným pojítkem, které spolu všechny tenisky nějak spojuje, je vintage vzhled. Bílá perforovaná kůže v kombinaci s koženými detaily v jiné barvě. Může to být zelená pata na modelu Stan Smith, prohnutý barevný proužek na modelu Reebok nebo dokonce pět rovných pruhů jako na modelu K-Swiss.

S čím je nejlepší tenisové sneakers oblékat?

V roce 2023 neexistuje žádná kombinace, ke které by se tenisky nehodily. Tenisky jsou však dokonalým doplňkem k několika velmi specifickým lookům. My je rádi stylujeme s džínami s rovnými nohavicemi a mikinou s kapucí, stejně jako s polokošilí a chinos kalhotami. Poslední jmenovaná varianta rozvíjí tenisový look přímo sama o sobě. Ať už se ale letos na jaře rozhodnete nosit tenisové tenisky jakkoli, podstatné je, že si je vůbec obujete.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best