Home  /  Style  /  ID.Buzz se mění na obytný vůz s mini kuchyňkou

ID.Buzz se mění na obytný vůz s mini kuchyňkou

Protože VW California stále čeká na elektrický věk, půjčovna obytných vozů Roadsurfer nyní podnikla kroky a nechala přestavět dva současné vozy ID.Buzz.
11.08.2023
Text: Alex Mayer
Foto: Roadsurfer

VW ID.Buzz je předmětem touhy mnoha příznivců obytných vozů, kteří chtějí udělat krok k elektromobilitě. Analogicky k úspěchu konvenčně poháněného modelu Bullis mnozí věří, že nový elekzro VW může posunout průmysl o velký krok vpřed na cestě do elektrického věku. Zatím je však na trhu pouze model ID.Buzz s krátkým rozvorem, který má spíše formát velkého sedanu a není určen jako obytný vůz, alespoň ne z výroby.

Na sériovou verzi si ještě dlouho počkáme

Přestože byla verze s dlouhým rozvorem již představena v USA a nedávno i na setkání VW Bus v Hannoveru, na trh bude uvedena až v roce 2024. Je o 25 cm delší a, jak již VW oznámil, bude tvořit základ pro elektrického nástupce modelu California. Ten by měl oslavit premiéru na autosalonu karavanů v příštím roce a poté bude uveden na trh v roce 2025.

Roadsurfer nechce čekat tak dlouho. Společnost, která se s více než 5 000 vozidly stala největší půjčovnou obytných vozů v Evropě, se proto sama ujímá iniciativy a prozatím pro testovací účely přestavěla dva modely ID.Buzz na obytné vozy. Jedno vozidlo bude vybaveno spacím systémem od společnosti VanEssa, který nabízí spací plochu v celém voze. V zadní části je příčně instalován kuchyňský systém s jednoplotýnkovým vařičem, malým dřezem a chladicím boxem. Je přístupný zezadu a nabízí také úložný prostor.

Druhé vozidlo je vybaveno boxem BusBox-4 od specialisty na kempinkové boxy Ququq. I zde je k dispozici lůžko, kuchyňka, přívod vody a úložný prostor a díky dvouplotýnkovému vařiči jsou ještě o něco pohodlnější. Pro větší soběstačnost na cestách jsou oba obytné vozy vybaveny také solárním generátorem a solárním panelem. Zatím není známo, zda se tato dvě testovací vozidla nakonec dostanou do nabídky pro zákazníky.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best