Home  /  Style  /  It bags, Cartier a quiet luxury: Jak se Jacob Elordi stal nejlépe oblékaným mužem roku 2023?

It bags, Cartier a quiet luxury: Jak se Jacob Elordi stal nejlépe oblékaným mužem roku 2023?

Od chvíle, kdy se Jacob Elordi objevil na premiéře Priscilly, nového filmu Sofie Coppoly, v Benátkách, se zdá, že se z do něj zamiloval celý internet. Jestliže televize každoročně chrlí desítky mužských idolů, kteří se pak ztratí v obrovském moři plném thirst traps na Instagramu, jen málokterému herci se skutečně podaří přenést svůj půvab do síně slávy plné sexsymbolů.
11.09.2023
Text: Josef Šlaich
Foto: Getty Images

Letos se však Jacob Elordi svým způsobem zasloužil o to, aby se stal jejím členem. Ať už se jedná o smoking Celine bez kravaty, obleky a kabelky Bottega Veneta nošené k basic  outfitům, boty Valentino s froté ponožkami Nike, bílý svetr Zegna ležérně zkombinovaný s dnes již ikonickou žlutou Speedy od Louis Vuitton z první kolekce nového kreativního ředitele Pharrella Williamse, australský herec se dokázal vymanit z marasmu uměle vytvořených vzhledů v laboratořích stylistů a vytvořil si styl, který působí skutečně osobitě.

Ne že by herec byl nějaký módní génius a je jasné, že jeho dobrý vzhled hraje klíčovou roli v dynamice toho, proč ho máme rádi, nicméně v poslední době Elordi dokonale ztělesňuje onu zásadu, kterou kdysi vyslovila Carrie Bredshaw: „Hledala jsem dokonalé vintage šaty za 7 dolarů, které by se hodily k mým botám za 300 dolarů“, podle níž by každý výrazný kousek, který nosíme, měl být vyvážen něčím nenápadnějším, abychom nepůsobili dojmem, že jsme příliš nastrojení.

Jeho zálibu v luxusních taškách nelze přehlédnout. Nemáme však na mysli klasické kabelky, ale opravdové it-bags, jenž patří k těm nejvyhledávanějším a nejdražším. Ty nekombinuje s looky, které vypadají jako ze stránek časopisů. Místo toho k nim volí, říkejme tomu třeba aktuálně všemi pády skloňovaný „trend“ quiet luxury. 

Nedávno v Benátkách, měl na sobě džíny, lesklé černé mokasíny a bílý svetr se stříbrnými šperky a hodinkami, na hlavě  kšiltovku Paly Hollywood s nápisem James Dean Death Cult. Nebýt zářivě žluté tašky Louis Vuitton, vypadal by tento look naprosto obyčejně. Inspirujte se jeho nejlepšími outfity v galerii.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best