Home  /  Style  /  Jak docílit dokonalých vlasů jako z pláže podle Shawna Mendese

Jak docílit dokonalých vlasů jako z pláže podle Shawna Mendese

Zpěvák strávil poslední týden na pláži v Miami, kde předvedl nejen svou záviděníhodnou figuru, ale i dokonalý beach hair look. Přinášíme návod, jak ho můžete napodobit, aniž byste museli nastoupit do letadla.
05.06.2023
Text: Josef Šlaich
Foto: Getty Images

Shawn Mendes momentálně žije svůj splněný sen, málo pracuje a poslední prázdninový týden trávil na pláži na jižní Floridě. Čtyřiadvacetiletý zpěvák se na Miami Beach pochlubil vypracovanou postavou - břišní svaly jsou zásluhou času stráveného v posilovně s jeho osobním trenérem Joshem Adamsonem - opáleným obličeje a především krásným plážovým účesem, po kterém všichni tolik toužíme. 

Autor hitu Treat You Better za svou kariéru vystřídal už nespočet různých střihů - když se v polovině roku 2010 poprvé proslavil, nosil kratší sestříhaný účes. Po nějaké době si je nechal narůst a dal vyniknout své přirozené textuře vlasů. Krátce po rozchodu s Camilou Cabelo si nyní libuje v jemných plážových vlnách.

Beach hair krok za krokem

Krystalky soli v mořské vodě dodávají vlasům extra objem a zároveň vytvoří perfektní texturu, díky které vlny daleko déle drží. Na druhou stranu slaná voda vlasy zbytečně vysušuje a ne každý z nás má možnost užívat si po celý rok dovádění v moři. Pro tyto případy je spolehlivým pomocníkem sea salt sprej. Během chvíle vytvoří identický plážový look, aniž byste museli bookovat letenky přes půl planety. 

„Nejlepších výsledků obvykle dosáhnete, když si před spaním umyjete hlavu a do ručníkem vysušených vlasů do délek nastříkáte sea salt sprej. Vyhněte se přitom kořínkům. Mohly by pak působit mastným dojmem,“ radí australský kadeřník Kevin Murphy a dodává: „Ráno stačí vlasy prohrábnout prsty, přestříkat sprejem a nechat volně uschnout na vzduchu. Výsledný efekt bude vypadat daleko více autenticky.“

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best