Home  /  Style  /  Jak správně pečovat o spodní prádlo. zn. jednoduše!
spodní prádlo care

Jak správně pečovat o spodní prádlo. zn. jednoduše!

Víte, kde se nachází nejbližší čistírna, vaše rok staré bílé tenisky jsou stejně bílé jako v době koupě a nikdy byste se neodvážili vyjít z domu bez vyžehleného trika. Poznáváte se? Ale co péče o vaše ponožky a spodní prádlo?
21.06.2022
Text: Jakub Pástor
Foto: Getty Images

Samozřejmě vás nechceme nijak odsuzovat – v dnešní uspěchané době je pochopitelné věnovat trochu méně péče tomu, co běžně neukazujeme na veřejnosti. Stejně jako je však třeba pár kapek vašeho oblíbeného parfému spolehlivou cestou k rychlému zvýšení sebevědomí, je mnohem jednodušší cítit se dobře, když víte, že máte v pořádku úplný základ vašeho šatníku.   Jestli vám nedělá problém utratit nemalou sumu za spodní prádlo Calvin Klein nebo Tom Ford a kupujete zásadně hedvábné nebo kašmírové ponožky, je důležité naučit se, jak tyto kousky udržovat v perfektním stavu. Seznamte se proto s jednoduchým průvodcem, jak na to.

Praní v pračce   

Pokud patříte k lidem, kterým na stavu oblečení opravdu záleží a pravidelně se o něj starají, jistě vás potěší zjištění, že zatímco jiné jemné oděvy mohou vyžadovat pravidelné návštěvy čistíren nebo ruční praní, téměř všichni výrobci ponožek a spodního prádla, dokonce i těch z ultra jemných tkanin, doporučují jednoduché praní v pračce. Proč? Protože praní v pračce je v podstatě nejúčinnější, co se týče důkladného čištění oděvů.    

Sušte postaru  

Připomínáme, že sušička je úhlavním nepřítelem vašeho spodního prádla! Místo toho doporučujeme staré dobré sušení na sušáku, díky němuž ponožky i spodní prádlo vydrží mnohem déle.

Vyndejte žehličku   

Aby bylo jasné: žehlení spodního prádla není ani tak nutnost, jako spíše třešnička na dortu. Pokud jste si pořídili kvalitní boxerky z hedvábí nebo lyocellu, proč se nesnažit o to, aby pokaždé vypadaly co nejlépe? A co tak udělat ze žehlení slipů a boxerek nedělní relaxační rituál? Nezapomeňte však zvolit nízkou teplotu, ideálně pod 135 ºC, protože elastická vlákna jsou na teplo velice citlivá.    

Skládejte a skladujte chytře  

Od té doby, co japonská odbornice na úklid Marie Kondo představila světu své organizační techniky, které od základu změnila pravidla hry, se na skládání spodního prádla nedíváme stejně. V čem spočívá její geniální trik na skládání ponožek? Naskládejte je v páru na sebe, přeložte podélně na třetiny a pak je postavte vertikálně do krabic. Podle Kondo tak bude mnohem orientace v nich mnohem přehlednější a snadnější.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best