Home  /  Style  /  Jak sukně dobývá pánský šatník?

Jak sukně dobývá pánský šatník?

Muži v sukních přicházejí do módy už nějakou dobu. Pokud budou velké módní domy pokračovat ve své snaze, nadcházející sezona odhalí pánská lýtka v celé jejich kráse.
27.01.2023
Text: Alex Mayer
Foto: Dior

Vlající sukně, která jemně obtáčí lýtka, není na Tiktoku v žádném případě vyhrazena jen ženám. To, že móda je stále více inkluzivní a boří normy, je patrné i na přehlídkových molech pánských kolekcí pro podzim a zimu 2023. Velké značky jako Dior, Gucci a Etro oblékají mužům sukně.

Dlouhé sukně v grunge stylu

Na své první přehlídce bez kreativního ředitele Alessandra Micheleho nechal italský módní dům Gucci řadu svých mužských modelů proplout po molu v dlouhých sukních. U Gucci se délka sukně blíží maxi, s lemem těsně u země. Díky vysokému rozparku jsou přesto na modelech vidět holé mužské nohy.

Stylizace zůstává strohá: Těžká tartanová sukně se pojí s poloprůhlednou košilí. A pruhované polo tričko je volně zastrčené do lemu na jedné straně sukně v oblekovém stylu. V případě obuvi sází italský módní dům na své ikonické loafers.

Podobný look má i Etro. Ležérní je i styling tartanové sukně z dílny italského brandu. Konec rozparku sukně je dokonce zakrytý nadměrným pulovrem. Stejně jako Gucci i Etro předvádí několik looků se sukněmi. Dlouhá sukně se kombinuje s odpovídajícím blejzrem a tričkem.

Žádná vzpoura, ale nová norma?

Zatímco kdysi byl muž v sukni výjimečný, dnes se zdá, že se tento vzhled stává běžnou módní záležitostí. Ačkoli několika uživatelům v komentářích na stránkách vadí, že sukně nosí i muži, mnozí se k tomuto vzhledu vyjádřili s nadšením.

Newyorská značka Willy Chavarria, která se rovněž zaměřuje na dlouhé pánské sukně, má ve sloupcích komentářů spoustu pochvalných komentářů a také četné srdíčkové a ohnivé emotikony: "Beautiful and wearable", například.

Willy Chavarria předvádí jupes v áčkovém střihu, který značka kombinuje s volným polo tričkem nebo sakem.

Pánská sukně již není žádnou výjimečnou novinkou. Časopis i-D také píše: „Tento kousek se už stal stálicí pánského šatníku.“ A dodává: „Vždyť je to jen sukně.“

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best