Home  /  Style  /  Jaká byla přehlídka Gucci Cruise v Soulu?

Jaká byla přehlídka Gucci Cruise v Soulu?

Italská elegance a jihokorejský eklekticismus.
18.05.2023
Text: Josef Šlaich
Foto: Gucci

V úterý se v Soulu konala první módní přehlídka Gucci, jedinečná událost oslavující dialog mezi různými kulturami prostřednictvím módy. Kolekce Gucci Cruise 2024 si klade za cíl vyprávět právě o této výměně mezi dědictvím italské značky a vlivem jihokorejské kultury a odráží globální komunitu, kterou Gucci představuje, se 100letou tvůrčí historií, jež se vyvíjí prostřednictvím návrhářů a řemeslníků ze všech koutů planety, z nichž každý má svou vlastní vizi a kulturu. Přehlídka se konala na pozoruhodném slavnostním nádvoří paláce Gyeongbokgung, starobylé budovy ze 14. století postavené dynastií Joseon v centru Soulu. Na pozadí futuristických kulis městských mrakodrapů se za doprovodu soundtracku skladatele Jung Jae-ila odehrávala souhra epoch a tradic a vystoupila v ní řada místních i mezinárodních hvězd, mimo jiné Ryujin, Lee Jung Jae, Younghoon, Juyeon a Elizabeth Olsen. Kolekce zkoumala idealistický globální městský šatník, inspirovaný eklektickým stylem, který se vyskytuje v ulicích Soulu a nachází celosvětovou odezvu. Generální ředitel značky Marco Bizzarri k tomu uvedl: 

"Cesta značky Gucci v Koreji začala před pětadvaceti lety otevřením našeho prvního butiku v Soulu a postupem času se rozrůstala, posilovala naše vztahy s místními komunitami, podporovala jejich talenty a vytvářela spojení mezi kulturami prostřednictvím zachování jedinečného dědictví této země. Florencie a Soul, Itálie a Korea, tak vzdálené na mapě, ale tak blízké ve vytváření krásy, ve smyslu úžasu. Proto je nám ctí představit zde naši kolekci Gucci Cruise 2024."

Siluety, které byly k vidění na přehlídkovém mole, připomínaly styl Gucci z 90. let, ale v aktuálnějších barvách, což odráží změny ve způsobu oblékání napříč několika generacemi. Formální oblečení ustupuje směsi sportovních a formálních prvků, kombinuje obleky z bouclé, hedvábné halenky a nízké podpatky se sportovním oblečením, které je v Soulu tak přítomné v každodenním životě, jako jsou potápěčské obleky, které nosí surfaři a vodní lyžaři na řece Han. Tělo obepínající siluety se střídají s nadměrnými velikostmi inspirovanými skateboardem. Kolekce hybridizuje a dekonstruuje oděvy, často zdobené grafikou Rama Hana, s odnímatelnými rukávy, které se stávají doplňky, a zipy umožňujícími rozšíření kalhot. Z bomberu se stává večerní sukně, motorkářská bunda se roztáhne a stane se z ní kabát. Některé trapézové šaty mají výrazné architektonické struktury, zatímco hedvábné pásky s mašlemi jsou inspirovány tradičními korejskými šaty.

A konečně, řetězy Gucci Horsebit Chains - deformované nebo zúžené - se transformují v pánskou tašku. Minimalistické tašky Gucci z archivu se vracejí k ornamentálním motivům a odkazům na vodní sporty, ale také k duhovým povrchům a k jemným kůžím. Pozornost si zaslouží boty ve stylu cyber-goth, které evokují svět klubů, a mules inspirované potápěčskými botami.

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best