Home  /  Style  /  Jaká je budoucnost Supreme po odchodu Tremaina Emoryho?

Jaká je budoucnost Supreme po odchodu Tremaina Emoryho?

Po delším pozitivním období se americká značka znovu nachází na rozcestí.
13.09.2023
Text: Josef Šlaich
Foto: Getty Images

Potvrzeno! Tremaine Emory oficiálně odchází ze své pozice ve společnosti Supreme a ve svém rezignačním dopise uvádí jako jeden z důvodů přítomnost „systémového rasismu“ ve společnosti. Toto oznámení zanechalo módní a streetwearovou komunitu v šoku, zejména proto, že Emory převzal pozici kreativního ředitele této legendární streetwearové značky teprve před dvěma sezonami. Emoryho odchod představuje pro Supreme významnou ránu a dostal značku do mimořádně choulostivé situace.

Společnost se snažila znovu definovat svou identitu a potvrdit svou relevanci na trhu, ale odchod tak vlivného a angažovaného kreativního ředitele, jakým byl Emory, by mohl pro firmu znamenat velký problém. Od své akvizice společností VF Corp v roce 2020 mění Supreme svou image a přístup. Supreme, který byl kdysi ve světě streetwearu symbolem autenticity, se stal terčem kritiky za to, že ztratil svůj cool vibe. Emory měl být oním zachráncem, nadějí, která oživí autentickou podstatu značky. 

Stejně tak nedávná spolupráce značky Supreme s australským brandem COOGI, jenž proslul tím, že byl uniformou pro rappery jako Notorious B.I.G., který pletené svetry nosil a rapoval o nich. Už jen to samo o sobě je příkladem toho, jak se Emory snažil udržet relevanci partnerstvím s ikonickými značkami a bohatými kulturními odkazy. Tato líbivá strategie však nemusí stačit k řešení hlubších problémů, s nimiž se značka potýká.

Absence jasného cíle a rostoucí vnímání Supreme jako přístupnější a méně žádané značky jsou hlavními problémy, které bude muset značka řešit, aby dosáhla svých předpandemických čísel a image. Na paty Supreme šlape např. Corteiz, který je díky své strategii a image vnímám jako možný nástupce. 

Emory se svým angažovaným přístupem k sociálním a politickým otázkám snažil vést Supreme do nové kapitoly, ale jeho odchod zanechal v kreativním směřování prázdnotu. Jeho rezignace poukazuje na problém kreativního vykořisťování a nutnost řešit obchodní praktiky, které mohou podkopávat autenticitu a integritu lidí v módě a umění.

Pro budoucnost značky Supreme je nezbytné, aby nejen hledala nového kreativního ředitele, ale také provedla důkladné zhodnocení své vnitřní kultury, rozhodování a obchodního přístupu. Odkaz Tremaina Emoryho a jeho odvážná rezignace by měly sloužit jako katalyzátor změn a introspekce nejen v rámci Supreme, ale v celém módním průmyslu. Uvidíme, jak na tuto zásadní výzvu zareaguje.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best