Home  /  Style  /  James Dean, Prince nebo TikTok coifee: 3 zásadní pánské vlasové trendy podzimní sezony a jak je nosit

James Dean, Prince nebo TikTok coifee: 3 zásadní pánské vlasové trendy podzimní sezony a jak je nosit

Vlasy bývají oslavovány pro svou schopnost vyjadřovat individualitu, podtrhnout krásu a zanechat silný dojem. Prostřednictvím řady podmanivých proměn kolekce značky Balmain Hair Couture ukazuje, jak mohou různé účesy zcela změnit vzhled člověka a vyvolat různé emoce. Ovládněte s námi umění vlasového stylingu, jakým je přechod od divokých kadeří k sofistikovanému účesu a nakonec ke stylovému mokrému vzhledu.
19.09.2023
Text: Josef Šlaich
Foto: Getty Images

Curly Prince

Skutečnou inspiraci na poli pánských střihů a stylů představuje jedinečný a odvážný účes Prince. Byl známý tím, že se vymykal konvencím a tvořil si vlastní módní styl. Jeho účes byl stejně unikátní jako on sám, což přitahovalo pozornost a zaujalo lidi. Prvek, který ho odlišoval od ostatních, byla precizně vyvedená malá, ale podmanivá vlna v přední části jeho vlasové linie, která mu propůjčila výrazný a okamžitě rozpoznatelný look. 

Začněte tím, že budete dbát o své vlasy. Prince měl dlouhé, zdravé vlasy, takže je důležité, abyste se o své vlasy starali. Pravidelně je myjte a používejte správně zvolený šampon a kondicionér. Prince měl často na vlasech vlny nebo lehký objem. Tohoto efektu můžete dosáhnout použitím kulmy nebo vlnícího žehličky na vlasy. Přední prameny lehce natočte, použijte sprej na texturu či krém pro umocnění tvaru vln.

Kampaň Power Of Hair vytvořila společnost Balmain Hair pod uměleckým vedením Ilham Mestour.

Wet look

Skejťák Evan Mock nedávno vyměnil svůj typický odbarvený buzzcut za účes ve stylu Elvise Presleyho, zatímco portorický raper Bad Bunny šel ještě dál a na Met Gala se předvedl s extrémně uhlazenými prameny. 

Gelového sexappealu se nebojí ani model Jon Kortajarena a komik Jeremy O'Harris. Oběma styling, vyžadující větší množství lesklé hmoty, ubral několik let a potvrdil tak nepsané pravidlo zlatého věku Hollywoodu, kdy se ho na place používaly tuny. Vzpomeňte si na Marlona Branda, Humphreyho Bogarta, Gregoryho Pecka a Caryho Granta. 

Pro dosažení extrémního lesku začněte s čistými umytými vlasy. Použijte silný fixační gel nebo vosk na vlasy. Gel poskytne lesk a pevnost, kterou potřebujete pro uhlazený wet look. Začněte s malým množstvím produktu a postupně přidávejte podle potřeby. Rozetřete produkt mezi dlaněmi a aplikujte ho rovnoměrně po celé délce vlasů. Hřebenem pak sčešte vlasy směrem dozadu.

TikTok coifee

Na moodboardu tentokrát máme Jamese Deana a Elvise Presleyho, kteří nenuceně ztělesňovali podstatu dokonale upravených vlasů. Ideální je umýt vlasy a lehce je osušit ručníkem. Mějte na paměti, že tento účes nejlépe vypadá na vlasech střední délky až dlouhých. 

Klíčovým gadgetem je v tomto případě pořádný fén a objemová pěna. Bez nich nebudou mít jemné vlasy nikdy tak luxusní objem. James Dean a Elvis Presley měli obvykle vlasy česané směrem nahoru a lehce do stran. Foukejte proto vlasy odspodu nahoru, tímto způsobem dosáhnete maximálního objemu.

Pamatujte, že správná technika foukání a použití vhodného produktu jsou pro dosažení perfektního coifee jako z TikToku zásadní. Pokud máte vlasy příliš neposedné, můžete je lehce uhladit hřebenem nebo prsty, abyste dosáhli požadovaného tvaru. Na závěr použijte lak na vlasy, abyste zafixovali účes a zajistili, že bude držet po celý den.

EsquireMAN

Objednejte si předplatné Esquire

Časopis Esquire
Předplatné

Doporučujeme

#man at his best